voor elke smaak Drie soorten, 32 smaken oo/" het cigcn wcrk is alleen dc beste sen oca AllerHandp 63 Het assortiment AH soepen is onderverdeeld in drie categorieen: extra gevulde soepen, culinaire soepen en geconcentreerde soepen. De negen extra gevulde soepen, waaronder erwten-, goulash-, bruine-bonen- en tomatensoep, kunnen uitstekend fungeren als maaitijd. De culinaire soepen lenen zich prima voor het begin van een feesteiijk meergangenmenu. Alle elf zijn het soepen met een bijzonder verfijnde smaak, zoals de kreeft-roomsoep, tomaten- basilicumsoep en Zaanse- mosterdsoep. Ten slotte zijn er nog twaalf geconcentreerde soepen, die u zelf aan moet lengen met water. U hunt onder andere kiezen uit aspergecremesoep, Chinese kippen- soep, ossenstaartsoep en groentesoep. Proeven... altijd weer 'n spannend moment bereid. Het bereidingsproces begint met een strenge selectie van de ingredienten. Kwaliteits- deskundige Erwin Roetert: 'Hoe beter de kwaliteit van de ingre dienten, des te beter de kwali teit van de soep. Of het nu om wortels gaat, kippenvlees of pepers, voor elk van deze grond stoffen geldt dat alleen de beste kwaliteit goed genoeg is. De leverancier haalt de ingredienten voor onze soepen dan ook uit de hele wereid. Die worden vers of diepgevro- ren aangeleverd'. Voor de ingredienten de soep- makerij in mogen, worden ze eerst streng gecontroleerd. 'Er mogen bijvoorbeeid geen botjes in het kippenvlees zitten en de champignons moeten mooi wit zijn'. Zo rauw mogelijk Over hoe het bereidingsproces precies in zijn werk gaat, laat Erwin Roetert niet veel los. 'Dat is het geheim van de smid. Maar het principe is hetzelfde als zelf thuis soep maken. Bouillon vormt de basis en daar worden vervolgens allerlei ingredienten aan toegevoegd'. Belangrijk ver- schil is dat de soep niet wordt doorgekookt in de grote ketels waarin deze wordt gemaakt. 'Als de soep in het blik gaat, zijn de ingredienten nog zo rauw moge lijk. De blikken soep worden daarna verhit om ervoor te zor- gen dat het product lang houd- baar is. Tegelijk met dit sterili- satieproces vindt eigenlijk pas het echte koken plaats. leder blik is dus een soort pannetje waarin soep gekookt wordt. Daarbij houden de soepberei- ders de temperatuur en de tijd nauwlettend in de gaten. Want die zijn bepalend voor de kwali teit van de soep', verklapt Roe tert. 'Onze soepen worden nooit te lang en te hoog verhit'.

Allerhande | 1998 | | pagina 63