iton Werken aan weer stand Weet u wat u eet? Een vondst van de indianen gegevens op een nj Speels in conditie AllerHand? .61 De Nederlandse Badminton Bond heeft ruim 800.000 leden en het overgrote deel beoefent de sport om het plezier van het spel. Natuurlijk ook om in conditie te blijven, want badminton is een 'pittige' sport. Snel wenden en keren, hollen en (amper) stilstaan: dat betekent een behoorlijke aanslag op de spieren. Een beetje badmintonner traint dan ook zowel z'n armen als benen intensief. Voor meer informatie, bijvoorbeeld over clubs bij u in de buurt: de Nederlandse Badminton Bond, telefoon (030) 604 74 96. Vooral in de winter wordt de weer- stand op de proef gesteld. Verkoud- heid en griep zijn aan de orde van de dag. De Echinacea purpurea - ook wel rode zonnehoed genoemd - is een wonderlijk plantje dat de weerstand verhoogt. De Zwitserse homeopaat Alfred Vogel ontdekte de geneeskrach tige werking van dit natuurgoed tijdens zijn ver- blijf bij de Noord- Amerikaanse Sioux-indianen. Hij nam het mee, verwerkte het in een geneesmiddel en noemde het Echinaforce. Echinaforce stimuleert het immuunsysteem (werkt dus pre- ventief) maar werkt ook als de verkoudheid of griep al heeft toegeslagen. Het is al jarenlang het meest gebruikte, vrij verkrijgbare homeopatische genees middel in Nederland. Verkrijgbaar als crbme bij wondjes of huidver- zorging (uitwendig), in tabletvorm en als druppels bij de AH drogisterij- counter. Het Voedingscentrum/Voorlichtingsbureau voor de Voeding heeft ze opgesteld, de tien spelregels voor goede voeding. Eet gevarieerd; Let op vet; Eet ruimschoots brood en aardappelen; Eet volop groente en fruit; Houd uw gewicht op peil; Wees zuinig met zout; Drink veel, maar wees voorzichtig met alcohol; Eet niet de hele dag door; Ga hygienisch met uw voedsel om; Lees wat er op de verpakking staat. Een handig hulpmiddel bij het naleven van de spel regels is het boekje 'Weet wat u eet'. Hierin staan gegevens over vrijwel alle voedingsmiddelen van het eigen merk van Albert Heijn. In welke groente zit de meeste vitamine C? Hoeveel voedingsstoffen heb ik per dag nodig? 'Weet wat u eet' geeft op deze en nog veel meer vragen het antwoord. Het boekje is voor 12,95 te koop bij Albert Heijn. Zolang de voorraad strekt.

Allerhande | 1998 | | pagina 61