LEVEN Kaas voor de slanke lijn SCHOOL Sla uw slag met Afvallen met Montignac Mager en lekher 60 AllerHdnde Eon paar pondjes afvallen en toch lekker willen eten? Kaas kan best op het boodschappenlijstje blijven staan als u kiest voor 20+ of 30+ kaas. Die beval namelijk een stuk minder vet, dus minder calorieen dan de gewone. volveite uitvoering. Daarin zit zo'n 30 gram vet, in de 'slank-kaas' nog maar 12 gram. Dankzij moderne technieken smaakt deze magere kaas nog net zo romig als z'n volvette broertje. Door de uitgekiende samenstelling van de zuursels in de kaas, blijft de karakteristieke smaak behouden. Bij Albert Heijn vindt u een uitgebreid assortiment slanke'-kaassoorten. Sinds zijn debuut 'Slank worden met zakendiners', ruim tien jaar geleden, vlie- gen zijn boeken de winkel uit en lijkt het wel of iedereen zijn dieet volgt. Maar wat behelst nou precies de methode van de Fransman Michel Montignac? Hij noemt het zelf geen dieet, maar een nieuwe manier van eten. Zijn stelregel is namelijk dat je niet aankomt door te veel eten, maar door verkeerde combinaties. Bepaalde combinaties, zoals koolhydraten met vet (o.a. brood met boter en rijst met vlees), moeten volgens hem niet worden gemaakt. Sommige voedingsmiddelen, zoals de 'slechte' koolhydraten suiker, witte rijst en aardappels, zijn taboe. In de praktijk leveren deze verboden wel minder calorieen op en dat is waarschijnlijk de reden dat de methode werkt. Blijf echter alert als u ermee wilt afvallen en volg de spelregels voor goede voeding (zie de rechterpagina). Wilt u kennismaken met de keuken van Montignac, dan kunt u 00k terecht bij de AllerHande KookschoolIn het programma wordt er donderdag 22 januari en maandag 25 mei aandacht aan besteed. De lessen zijn verschillend van inhoud en wor den gegeven in de grote Albert Heijn- winkels in Den Haag, Haarlem, Purmerend, Tilburg, Heerhugowaard, Nijmegen, Leeuwarden en Maarssen- broek. Bij deze winkels kunt u 00k reserveren. Een les kost 25,-.

Allerhande | 1998 | | pagina 60