uurtjes van 19 Sprankelend het nieuwe jaar in! Hartig tussendoortje Oudejaarsavond is een echt gezellige 'snoepavond' En hoewel u natuurlijk best zelf a an de slag mag gaan, heeft Albert Heijn 00k al veel lekkers kant-en-klnar voor a in de winkel. Groente- en kaashapjes in een lekkere panade Want die proef je in de nieuwe verse rode pesto van de AH Huistraiteur. Heerlijk op een sneetje ciabatta! M.M.V. BAKJES (E); Z1E BLZ. 132 Lekker warm, hartig en weer eens heel anders: gefrituurde groente- of kaashapjes. Op een schaal met groentehapjes vindt u gepaneerde babyma'iskolf jes, bloemkoolroosjes in een kaaspaneerlaagje en champignons in een kruidenpanade. Ook de kaashapjes (brie en camembert) zitten in een lekker krokant pancerlaagje. Zo simpel en lekker is genie- ten: een schaaltje tortilla- chips, wat rauwe groenten en een lekker vers dipsausje van de AH Huistraiteur. Kiezen is nog niet zo eenvoudig, want er is een avocadodip, Mexi- caanse salsa, kaasdip en - helemaal nieuw - een knof- look-kruidensaus op basis van creme fraiche. U vindt ze in de koeling bij de groente- en fruitafdeling. Snijd een saucijzenbroodje in een paar schijven en u heeft ongeveer het effect van deze warme bladerdeeghapjes met een hartige vulling. Ze zijn er ook met een vulling van kaassouffle en van quiche-lorraine. Lekker makkelijk en vers voor u gebakken op de broodafdeling met een eigen oven. Bijna elk wijnland heeft z'n eigen schuimwijn, gemaakt van druivensoorten die zich er daar het beste voor lenen. Dat levert een enorme variatie aan mousserende wijnen op: droog, bloemig. met stevige en heel zachte mousse, uitbundig, neutraal en in diverse prijsklassen. Uit Frankrijk (2) Mercier Champagne: tintelend frissc champagne met fijne bellctjes. De brut (a) ruikt en smaakt naar sappige appels en peren; de demi-sec (4) is in z'n geheel wat zoeter, zachter en ronder. Ackerman: een lekker lichte, sprankelende wijn uit Saumur in het l.oiregebied. De brut (1) is milddroog; de demi-scc (4) heeft een friszoete smaak. Uit Duitsland (a) Riesling Sekt Nigra brut: een bloemige, geu- rige sekt met een frissc, droge smaak waarin appels, exotisch fruit en blanke noten voorkomen. Uit Spanje (2) Rondel Cava seco: milddroge Cava met de geur en smaak van rijpe peren, meloen en honing. (2) Torre del Gall Cava brut: Deze Spaanse mousserende wijn wordt op dezelfde manier als champagne gemaakt. Hij heeft een zachte mousse. De brut is frisdroog en smaakt naar (groene) appeltjes; de semi-seco (4) is behalve lichtzoet ook lekker kruidig. Uit Australie (2) Great Western colombard/chenin blanc brut: een zachtdroge mousserende wijn waarin u in de verte iets van meloen kunt ontdekken. Uit Nieuw-Zeeland (2) Lindauer brut: frisse, droge mousserende wijn met de geur van granny's en stevige bubbels. Uit Italie De Ferrari. Mctodo Classico, Trento doc, gemaakt van chardonnaydruiven, is de beroemdste droge kwaliteitsspumante uit Italie. Op alle formele ontmoetingen met hoogwaardigheidsbekleders is deze wijn aanwezig. Uit California De Indigo Hills, North Coast, brut chardonnay is vol van smaak met een fijne mousse. De aroma s van tropiseh fruit en een beetje gist zijn mooi gei'ntegreerd in smaak en geur.

Allerhande | 1997 | | pagina 125