'Ingredienten' uit de wereldkeuken 1250 ingredienten, 250 recepten, 20 wereldkeukens Nieuw boek van Albert Heijn De inkopers van Albert Heijn struinen voortdurend de markt af op zoek naar nieuwe producten.Tijdens die zoektocht stuiten zij maar al te vaak op vreemde of exotische ingredienten en het verzamelen van informatie daarover is hun tweede natuur geworden.AI die informatie is door Albert Heijn verzameld in een lijvig naslagwerk dat we 'Ingredienten' hebben gedoopt. 88 AllerHande 'Ingredienten' is een weergave van wat de jarenlange wereldreizen van de Albert Heijn- inkopers hebben opgeleverd. Maar met alleen vreemde of exotische ingredienten vinden een plaatsje in dit boek, ook heel alle- daagse als bloem, zout, aardappels of melk vindt u er. En u zult versteld staan hoe exo- tisch de herkomst van dergelijke producten sorns is. In een groot aantal hoofdstukken worden telkens de ingredienten uit een bepaalde productgroep behandeld. Een greep: - groenten, aardappels en paddestoelen; - fruit, noten en zuidvruchten; - vis, schaal- en scheipdieren; - olie en vetten; - koffie, thee en chocolade. Alle producten zijn beschreven, afgebeeld en voorzien van informatie. Waar kornt het van- daan? Wat is het precies? Wat kan ik ermee? Hoe zit het met houdbaarheid en de voe- dingswaarde? de Cariben in tegen, Marokko, Japan, Suri- name, het Midden-Oosten en Mexico. Voor globetrotters en veelvuldige vakantiegangers is het boek een feest van herkenning. Wat zij tijdens hun reizen tegenkomen - en mis- schien wel meenemen - staat er allemaal in; in totaal maar liefst 1250 ingredienten. Of het niet op kan, biedt 'Ingredienten' ook nog 250 recepten van over de hele wereld en met veel van de ingredienten die in het boek aan bod komen. Het boek 'Ingredienten' is verkrijgbaar bij iedere Albert Heijn-winkel, zolang de voor- raad strekt. Omvang: 480 pagina's. Prijs:/34,50. 'Ingredienten' is ook een reis langs de keukens van de wereld. Wat daar allemaal gebruikt wordt en in de pan verdwijnt, treft u aan in het tweede deel van het boek. Daarin staat van twintig buitenlandse eetcultu- ren een beschrijving, een opsomming van veel gebruikte ingredienten en bekende gerechten uit het betreffende land. U komt er onder andere

Allerhande | 1997 | | pagina 88