Klein duimpje 1 Champignons nu op maat gesorteerd Albert Heijn sorteert een deel van zijn champignons tegenwoordig in drie formaten: een kleine (Petit), een middelgrote (Moyen) en een reuzenvariant (Grand). Nieuw is een grotchampignon met een bruine hoed. AllerHande iaat u met al het nieuws kennismaken in vier naar herfst geurende gerechten. i maar in de recepten op de volgende bladzijden. Van de grotchampignon werd een variant gevonden waarover de groente-inkopers van Albert Heijn unaniem enthousiast zijn. Het gaat om een paddestoel met meer smaak, een bruine hoed en een steviger en 'droger' vruchtvlees dan zijn voorganger. Hierdoor is de nieuwkomer beter te ver- werken in gerechten en blijft hij tijdens de berei- ding goed intact. Voor het gehele assortiment geldt dat de verpakkingen zijn aange- past met een nieuw etiket. Witte champignons zitten traditioneel in blauwe bak- jes, 'paddestoelen' (oester- zwammen, kastanje-, grotchampignons, shii-take en ook paddestoelvarianten als kastanjechampignons en oesterzwammen en de pad- destoelenmelange, waarin ook shii-take) in groene. Helemaal nieuw in het AH- assortiment zijn de bundel- zwammen. Deze paddestoelen, verpakt per 100 gram, zijn een groot culinair genot. Deze Het paddestoelenassortiment kabouter van Albert Heijn nadert zijn demon- voltooiing. De aloude cham- streert de pignon is er, naast de verschillende vertrouwde 250 gramsver- formaten pakking, nu in drie afzon- champig- derlijk verpakte maten: nons. Petit, Moyen en Grand. De champignons Petit zijn verpakt per 175 gram, de Moyen per 300 gram en de Grand per vier stuks. Deze strakke en constante scheiding in maten en gewichten is gemakkelijk bij het bereiden van gerechten waarvoor een bepaalde maat champignons nodig is, kijk en de reus Nieuwe verpakking, nieuwe labels, verbeterde sortering. De champignon wordt nog aan- trekkelijker. AllerHande 79

Allerhande | 1997 | | pagina 79