fC 0<* H? ZO SMAKEN PRIMEURWIJNEN OP HUN BEST! De witte Macon-villages blanc primeur is buicengewoon geslaagd als aperitief. U kunt hem serveren bij salades met een mildzure dressing, gepocheerde vis, mosselen, gevogelte en koud wit vlees. De rode primeurwijnen lenen zich goed om 's avonds te schenken bij wat blokjes kaas of andere hapjes. Door hun lichte karakter kunnen ze echter ook als aperitief gedronken worden, Verder zijn het goede compagnons van (vlees)salades, gevogelte en niet te hete oosterse gerechten. Het resultaat is een snel drinkbare, frisse rode wijn met behoorlijk veel kleur, zeer veel fruit en aroma's, maar weinig tannine. Yooral rode wijnen Het bekendst zijn rode pri meurwijnen, met name de Beaujolais primeur. Zeldza- mer zijn witte primeurwij nen, zoals de Macon-villages blanc primeur, in het Albert Heijn-assortiment. Deze witte primeurwijn maakt men door de most bij een lage temperatuur te vergis- ten. Hierdoor krijgt de wijn een zeer fris en fruitig karak ter. Direct daama laat men de jonge wijn een zoge- naamde 'melkzure gisting' ondergaan. Hierbij wordt het scherpe appelzuur in de wijn omgezet in het veel mildere melkzuur. De wijn wordt zo milddroog en is al jong soepel. Door de wijn vervolgens snel te bottelen blijven de frisheid en fruitig- heid optimaal behouden. Snel drinken Over de houdbaarheid van primeurwijnen doen veel fabeltjes de ronde. Zo zou- den ze al na een paar niaan- den bederven of na langere tijd zelfs kunnen ontploffen. Dat is allemaal onzin. Toch is langer bewaren dan een paar maanden niet aan te raden, want ze worden er niet lekkerder op. Na enige maanden verliezen ze gelei- delijk hun fruit en frisheid. En die vormen nujuist hun grote channel PRIMEURWIJNEN IN HET ALBERT HEIJN- ASSORTIMENT U vindt maar liefst vijf pri meurwijnen in de wijn- schappen van Albert Heijn, een witte en vier rode. We zetten ze voor u op een rij. 1 AC Macon- Villages Blanc Primeur 'Pascal Clement' Deze wijn, gemaakt van chardonnay-druiven, is afkomstig van het huis Loron Fils (anno 1821) te Pontaneveaux. Ondanks de respectabele leeftijd is dit een zeer modern bedrijf. Dankzij de moderne outil- lage is men in staat optimaal fruitige wijnen te produce- ren. De wijn biedt een stuivend boeket van bloemetjes (o.a. acacia) en fruit (mango, ana nas en grapefruit). De smaak biedt veel fruit en is mild droog. AC Beaujolais Primeur 'Cas Spijkers' Door de beroemde chef-kok Cas Spijkers geselecteerde wijn. Hij is bij de selectie zeer kritisch. Met name let hij erop of de wijn aan de juiste kenmerken voldoet. Een Beaujolais-primeur moet zeer licht en zeer fruitig zijn. Deze wijn met zijn uit- bundige druivengeur vol doet volledig aan deze eisen. AC Beaujolais- Superieur Primeur Chateau la Rigodiere Een 'superieur' onderscheidt zich van een gewone Beaujo lais doordat hij een procent meer alcohol moet bevatten. Afgezien van het feit dat dit hem een tikkeltje pittiger maakt, lopen geur en smaak van een gewone beaujolais en een superieur nauwelijks uiteen. Dus ook deze pri meurwijn zit barstensvol fruit. I AC Beaujolais- Villages Primeur 'Abel Pinchard' Loron Fils Net als de andere rode Beau jolais is deze wijn gemaakt van het druivenras gamay noir-a-jus-blanc. De term 'vil lages' in de benaming bete- kent dat de wijn afkomstig is van betere wijngaarden. Vil- lages-wijnen zijn over het algemeen wat krachtiger van smaak. AC Cotes-du- Rhone Primeur 'Cas Spijkers' Deze wijn is gemaakt van de grenache. Dit druivenras heeft van nature een laag appelzuur- en tanninege- halte. Dit maakt hem dan ook bijzonder geschikt voor de vervaardiging van pri meurwijnen. De wijn is sappig, fruitig en fluwelig zacht van smaak.

Allerhande | 1997 | | pagina 43