Beleggingstips van AllerHande - Vleeswaren op brood Maisbroodje met katenspek Snijd een maisbroodje doormidden. Besmeer beide helften met hot salsa (potje, AH). Leg op een half broodje 1 eetlepel venkelrauw- kost (koeling, AH), leg hierop 3 plakjes katen spek. Leg op de andere helft een blaadje lollo biondo-sla. Klap het broodje dubbel. Chutneybroodjes met ham Rooster 2 sneetjes bruinbrood met zonne- pitten. Besmeer ze met mango chutney, leg op 1 boterham een dubbelgevouwen plak Yorkham en 3 blaadjes spinazie. Leg de andere boterham erop en snijd ze schuin doormidden. Tosti casselerrib Beleg 1 witte boterham met 2 plakjes casse lerrib, 1 uitgelekte, met keukenpapier droog- gedepte plak ananas en 1 plakje Hollandse gatenkaas. Leg er een witte boterham bovenop. Bak de tosti in een tosti-ijzer goud- bruin. Snijd de tosti schuin doormidden. f' Warm broodje zuurkool met worst Spoel 50 g zuurkool af, druk het vocht eruit. Besmeer 2 Duitse broodjes met mosterd. Leg op elk broodje 4 plakjes Gelderse gekookte worst. Verdeel de zuurkool op de worst. Leg 1 plakje belegen kaas op de zuurkool. Klap de broodjes dicht. Leg de broodjes in de hete oven tot de kaas gesmolten is. Voor alle vleeswaren geldt: verkrijgbaar in Albert Heijn-winkels met BLT (Bacon, Lettuce and Tomato) Bak 4 plakjes ontbijtspek krokant uit. Laat afkoelen op keukenpapier. Snijd 1 vleestomaat overdwars in dunne plakken. Besmeer 2 geroosterde plakjes Allinsonbrood met halfvolle mayonaise. Leg op een boterham 1 blaadje kropsla, 2 plakjes tomaat en het uitgebakken spek. Leg de andere boterham erop en snijd de sandwich schuin doormidden. Bruin broodje kalkoen met mandarijn Snipper 3 sprietjes bieslook, roer ze met 1 theelepel paprikapoeder door 2 eetlepels halfvolle mayonaise. Besmeer hiermee 1 bruin bolletje. Pel 1 mandarijntje, haal de partjes los. Snijd met een scherp mesje de partjes in de lengte doormidden. Leg de mandarijntjes op het broodje en leg op hierop 2 plakjes kalkoenfilet. Klap het broodje dicht. AllerHande 39

Allerhande | 1997 | | pagina 39