meer mogelijkheden De trends: 1. Steeds meer vleeswaren- delicatessen 2. Meer keus in vegetarische 'vlees'-waren 3. Mooie voorgerechten met bijzondere vleeswaren De tijd dat vleeswaren uitsluitend op de boterham horen, lijkt definitief voorbij. Samen met de vaste vleeswarenproducent Meester in Wijhe zoekt Albert Heijn voortdurend naar noviteiten. Naast de vraag 'hoe smaakt't op de boterham?' zijn de culinaire capaciteiten minstens zo belangrijk. Een nieuwe kijk op vleeswaren uit het voorverpakte assortiment. Vleeswaren bieden steeds In het Gelderse Wijhe staat de vleeswarenfabriek van Meester. Hier worden ham- men, zijden spek en ander lekkers verwerkt tot vleeswa ren voor op brood en - in toe- nemende mate - voor een veelzijdiger gebrnik als voor- of hoofdgerecht. Het produc- tieproces vindt plaats onder strenge hygienische omstan- digheden, van het begin tot het eind. Desondanks wor den veel van de Albert Heijn- vleeswaren ambachtelijk bereid, zoals katenspek. Daarvoor worden zijden var- kensbuikspek gemarineerd met een speciaal kruiden- Albert Heijn-inkoper Peter Nol (links) werkt voor de ontwikkeling van nieuwe soorten vleeswaren nauw samen met Eugene Kerklaan van het bedrijf Meester in Wijhe. mengsel, dan warm gerookt boven beukenhout, daarna in stoom gekookt en ten slotte nog eens koel gerookt. Zo ging het vroeger ook in de schouw van de boeren- keuken. Meester verzorgt ook de import van fijne vleeswaren uit het buiten- land voor Albert Heijn. En samen met de inkopers van Albert Heijn bedenkt en ont- wikkelt Meester nieuwe pro- ducten. Van dergelijke creatieve processen, waar nieuwe smaken, smaakcom- binaties en toepassingen worden bedacht, komen vaak mooie dingen. TREND I STEEDS MEER VLEESWARENDELICATESSEN Het voorverpakte vleeswaren- assortiment van Albert Heijn bhjft groeien. Nieuwkomers zijn culinaire noviteiten of variaties op bestaande pro- ducten. Een greep uit recente introducties: Yorkham, Bre- tonse ham en Yorkham fume, dat is licht gerookte Yorkham. En wat dacht u van deze delicatessen? Schwar- zwalder Schinken, Ardenner kiprollade en - nieuw - Javaanse kipfilet. Met in reep- jes gesneden Javaanse kipfi let, seroendeng, gefruite uitjes en een spiegeleitje maakt u een eenvoudige nasi goreng tot iets bijzonders. Een bijzondere delicatesse is Seccata. In Zwitserland noe- men ze dat Biindner Fleisch. Seccata is magere biefstuk dat in een mengsel van zout en kruiden wordt gedroogd en in een typische rechthoe- kige vorm wordt geperst. In zes maanden 'rijpt' de Sec cata tot het een zeer voile smaak heeft. Die smaak komt bijzonder tot zijn recht in een Walliser Platte, een voor- gerecht waarin de flinterdun gesneden Seccata wordt gecombineerd met kleine zure augurkjes en zilveruit- jes en dun gesneden plakjes Duits brood met roomboter. Zie ook 'Beleggingstips' voor meer ideetjes met vlees waren (bladzijde 39). Lekker met Ardenner kiprollade Besmeer voor 4 stukken een in de lengte gehalveerd stok- brood met een mengsel van 1 eetlepel tomatenketchup, 3 eetlepels (halfVolle) mayo- naise en 1 eetlepel gesnip- perde bieslook. Verdeel op een helft 2 eetlepels in dunne reepjes gesneden ijs- bergsla. Vouw 5 plakken Ardenner kiprollade dubbel, leg ze op de ijsbergsla. Leg hierop 8 uitgelekte asperges uit blik. Leg de andere helft van het brood erop en snijd het brood in 4 stukken. 34 AllerHande

Allerhande | 1997 | | pagina 34