Interdentaal reinigen. Wat is dat? Het meest gebruikt door tandartsen. 4 TOILET o 2ACHT S MOOI Wat is interdentaal reinigen? Het verwijderen van plaque en etensresten tussen uw tanden en kiezen en onder de randen van uw tandvlees. Het is belangrijk dit regelmatig te doen, om uw gebit gezond te houden of te krijgen. Hoe vaak? Liefst dagelijks, want interdentaal reiningen is net zo noodzakelijk als tandenpoetsen! maar in ieder geval 2 of 3 maal per week. Hoe gebruikt u een tandenstoker? Plaats de platte kant van de tandenstoker tegen uw tandvlees en de sraal toelopende kant tussen uw tanden of kiezen. Maak voorzichtig een heen en weer gaande beweging. Zo reinigt u uw interdentale ruimten en masseert u het tandvlees. Is het belangrijk? Ja. Heel belangrijk, want zelfs wanneer u regelmatig en goed poetst bereikt u maar 3 van de 5 tandoppervlakken. Door uw interdentale ruimten op de juiste wijze te reinigen, geeft u tandbederf en tandvleesontsteking geen kans. En..., voorkomen is beter dan genezen. Hoe moet u flossen? Neem ongeveer 45 cm flossdraad en wikkel de uit- einden om uw middelvingers. Pak de flossdraad tussen duimen en wijsvingers en plaats de floss draad tussen uw tanden of kiezen. Leg de floss om de tand of kies en maak voorzichtig een zagende beweging. Gebruik voor elite tand of kies een schoon stukje flossdraad. Floss of tandenstokers? De keuze is aan u, afhankelijk van uw gebit en wat u het prettigst vindt. Het belangrijkste is dat u, op de juiste wijze, interdentaal reinigt. 136 AlierHande

Allerhande | 1997 | | pagina 136