bloem 5 meestgestelde De vragen over AllerHande Klantenservice Zijn de CelaVita Mini- krieltjes echte aardappeltjes? Is de Zwilling keuken- schaar geschikt voor linkshandigen? Wat is bisschopwijn? Komt rente-uitbetaling in units? Ik zou graag willen weten of de CelaVita Minikrieltjes echt zulke kleine aardap peltjes zijn ofworden deze nit grote aardappels gestoken? De meningen in onze familie lopen uiteen. Weet u het? Mevr. S. te R. Deze minikrieltjes worden inderdaad uit grote aardappels gestoken. Kriel- aardappels van de vroege oogst zijn een stuk groter. Ik ben aan het sparen voor het messen- blok, maar ik vraag me af of de messen en de schaar geschikt zijn voor links handigen. En hoe moet je dan het aan- zetstaal gebruiken? Mew. H. te tA Zowel de messen als de keu- kenschaar zijn symmetrisch geslepen en daardoor geschikt voor rechts- e'n linkshandigen. Linkshandi gen kunnen ook het aanzet- staal gebruiken. Door het gebruik van de messen ont- staan er braampjes op het snijvlak. Het aanzetstaal is bedoeld om de braampjes te verwijderen, niet om de messen mee te slijpen. U houdt het mes met het snij vlak van u af en haalt het losjes over het aanzetstaal heen onder een hoek van 20 graden en altijd in de snijrich- ting van het mes. Eerst bovenlangs en dan onderlangs. Dit herhaalt u een aan- tal keren. Doordat het aanzetstaal mag- netisch is, blijven de staaldeeltjes eraan vast kleven. Kunt u me ook vertellen wat bisschopwijn is en of ik die zelf kan maken? Mevr. v.B.uZ. Bisschopwijn is een wijn waar verschillende kruiden aan worden toegevoegd en die warm wordt gedronken, traditioneel op Sinterklaasavond. Deze wijn is kant-en- klaar te koop, maar kan ook eenvoudig thuis worden gemaakt. Hiervoor gebruikt u een goed gewas- sen citroen of sinaasappel, waar u rondom kruid- nagels in steekt en eventueel wat foelie. Vervolgens doet u de citroen of sinaasappel met een stukje pijpkaneel van circa vijf cen timeter in een pan en giet hierover gelijke delen rode wijn en water. Deksel op de pan en de wijn verwarmen. De wijn mag niet boven de 75 °C worden verwarmd, want dan verdampt de alcohol en gaat het aroma verloren. Laat de wijn een aantal uren trekken, bijvoorbeeld op een theelichtje. Vrucht en pijpkaneel verwijderen en de bisschopwijn serveren in hoge hittebestendige wijnglazen met suiker naar smaak. Wordt de rente of het dividend dat ik ontvang op mijn aandelen in het Albert Heijn Vaste Klanten Fonds uitgekeerd in de vorm van units? Dhr. V.D. te B. Rente noch dividend wordt uitgekeerd in de vorm van units in het fonds. De ontvangen rente wordt dagelijks toege voegd aan het fondsvermogen en zo wel verwerkt in de unitkoers. Het belasting- vrije stock-dividend wordt tweemaal per jaar uitgekeerd in de vorm van aande len. Daardoor groeit het fondsvermogen en daarmee de unitkoers. I Wat is het verschil tussen (tarwe)bloem en patentbloem? Door het breken van tarwekorrels, zeven en malen ontstaan verschillende soorten bloem. De rneest blanke bloem heet patentbloem. Deze bevat vrij- wel geen zemelen of kiemdeeltjes. Tarwebloem is wat grauwer van kleur en bevat een kleine hoe- veelheid zemelen en kiemdeeltjes. Als alle zeme len en kiemdelen van de tarwe erbij zitten, spreekt men over volkorenmeel. 2Zit er in mixen voor brood, pannenkoeken, cake of poffertjes ook bloem? Ja, het hoofdbestanddeel van deze mixen is volko renmeel, tarwebloem of patentbloem. Verder wor den aan deze mixen hulpstoffen toegevoegd zoals rijsmiddelen en soms aroma's, zoals vanille. J Hoe lang is bloem houdbaar? Goed afgesloten bewaard op een droge, koele plaats kan bloem ongeveer een jaar goed blijven. 41s het handig om bloem op voorraad te hebben? Ja, bloem is een onmisbaar basisproduct in de keu- ken. Want bloem kunt u gebruiken voor het (bij)binden van soepen en sauzen, als paneermid- del en als hoofdbestanddeel bij het bakken van brood, gebak en koekjes. 5 Hoe voorkom je klontjes bij het binden met bloem? Roer bloem altijd met een gelijke hoeveelheid koud vocht tot een glad papje. Bijvoorbeeld 1 eet- lepel bloem met 1 eetlepel water. Vervolgens kan al roerend extra vocht worden toegevoegd. Met vlugbloem heeft u helemaal geen last van klont jes. Deze bewerkte patentbloem kan direct in de te binden vloeistof worden gestrooid en lost heel gemakkelijk op. Kook overigens de vloeistof die gebonden is met bloem altijd enkele minuten goed door, anders wordt de bloem niet gaar. AllerHande 131

Allerhande | 1997 | | pagina 131