Dapper door de winter De sauna: goed voorje lijf Handige (hulp)middelen Nu de R weer stevig in de maand zit, is het goed u te beschermen tegen weersveranderingen en grote tempera- tuurverschillen. Warmte binnen, kou buiten, storm en regen... blijf daar maar eens bij lachen. Bij de Albert Heijn drogist vindt u hoestsiropen, neusdruppels en -sprays, pijn- stillers en andere middelen. Goed en vitaminerijk eten, eventueel aangevuld met vitaminepreparaten, helpt u ook de winter te doorstaan. In de winkel liggen o.a. Previte en Santogen. Het laatstgenoemde - nieuwe - merk heeft acht multivitamines, zes daarvan hebben een extra ingredient met een specifieke werking, onder andere bij vermoeidheid en stress-situaties. De andere twee multivitamines dienen ter aanvulling op de voeding. Ook zijn er vitamine C- producten met een plezierige smaak. De dosering is gemakkelijk; een tablet per dag. Verkrijg- baar bij Albert Heijn-winkels met drogisterij- counter. r egenwoordig wordt de sauna vaak meer als een uitgaansge- legenheid gezien, die 'by the way' goed voorje is. Het is er gezellig, je wordt er heerlijk schoon en rust tevens lekker uit. Wie in de sauna de juiste route aanhoudt, geeft zijn lichaam een training. Je bouwt weer- stand op. Een regelmatig saunabezoe- ker zal op den duur ook buiten de sauna gemakkelijker temperatuurver- schillen opvangen en draagt dan als het ware een natuurlijke zomer/win- terjas. De sauna geeft je lichaam en psyche rust en ontspanning. Die gaan beter reageren op temperatuurschom- melingen. Regelmaat is daarvoor wel nodig: wekelijks naar de sauna is het beste. Een verblijf in een sauna is ook heel ontspannend. Wilt u meer weten over sauna's, vraag dan het boekje 'Dit is Sauna' aan bij de Nederlandse Sauna- vereniging. Het is te koop voor/ 2,95 exclusief portokosten. Ook voor het adres van een NSV-sauna kunt u deze vereniging bellen. Het adres: Nieuwe Deventerweg 46, 8014 AH Zwolle. Telefoon: (038) 460 23 10 (op werkdagen van 9.00 tot 13.00 uur). 120 AllerHande

Allerhande | 1997 | | pagina 120