Gratis boekje Vaste Klanten Fonds mooi programma Nieuwe kookschool, Unieke receptendatabase AllerHande N ie uws De 100.000 is bereikt! Leer koken bij de AllerHande Kookschool RTL4 interactieve teletext In September heeft de lOO.OOOste deelnemer in het AH Vaste Klanten Fonds zich ingeschreven. Hiermee is een mijlpaal bereikt, wat het Fonds ook qua deelnemers tot een van de grootste beleggingsfondsen van Neder- land maakt. Om dit te vieren is de lOO.OOOste deelneem- ster in 'haar' Albert Heijn- winkel uitgebreid in de bloemetjes gezet. Op het moment dat deze AllerHande verschijnt, gaan in Nijmegen de deuren open van de zesde AllerHande Kookschool. De zevende gaat twee weken later open, in Leeuwarden. In Den Haag, Haarlem, Heerhugowaard, Purmerend en Tilburg bestaan ze al. Liefhebbers van koken en aanverwante zaken kunnen de komende weken hun hart weer ophalen bij de volgende 'Kookschool-les- sen'. Op maandag 17 november staat 'groot vlees' cen- traal, 20 november wordt door de vaste koks aandacht besteed aan de Thaise keuken. Maandag 24 november komen chef-koks van naburige restaurants op bezoek. Om zalm draait het op 27 november en om amuses op I december. Bekende en minder bekende gerechten wor- den u voorgeschoteld op donderdag 4 december, de 8ste gaat het over voorgerechten, koud en warm. 1 11^. De kerst komt volop aan de beurt op fci J M II, 15 en 22 december. Zie ook bladzijde 124 en 125 Wie naar pagina 349 van RTL4-text kijkt vindt daar een database met ruim 400 recepten. Een mooi initiatief van Silvo. De recepten zijn over- zichtelijk gerangschikt naar vlees-, kip-, vis- en groentesoort. Ook roerbak-, rijst-, pasta- en bonengerechten, soepen, salades en desserts zijn in het systeem opgenomen. Vlees, kip of vis kun nen in combinatie met een groentesoort gebruikt worden. Kiest u bijvoorbeeld karbonade en snij- bonen, dan verschijnt er een recept waarbij beide ingredienten zijn gecombineerd: een karbo- naderecept dat lekker is bij snijbonen of een snijbonenrecept dat lekker is bij karbonade. Hoe gaat het in zijn werk? U belt 0900-9349 0,30 per minuut) en wordt door een compu- terstem door het systeem geleid. Aangekomen bij het recept kunt u dit overschrijven of aanvragen via een briefkaart. Sowieso biedt Silvo u op RTL4 text elke week een gratis meuw recept. Bij aankoop van een flesje Otrivin Baby (neusspray) a 7,45 krijgt u het boekje 'Je baby in de hoofdrol', dat normaal 9,95 kost, er gratis bij. Let op, deze actie loopt tot en met 23 november of zolang de voorraad strekt. De afgelopen maand heb- ben meerdere Albert Heijn-klanten ongerust opge- beld naar het AH Vaste Klan ten Fonds. Of er iets mis is met het Fonds nu de unit- koers sterker schommelt dan voorheen? Sommige klan ten, die nieuwe unitzegels inleverden, zagen op hun nieuwe rekening een lager tegoed dan op een vorig rekeningoverzicht, terwijl ze toch nieuw geld hebben ingelegd. Hoe kan dat? Door- dat de unitkoers wisselt. Er is niets mis met het Fonds en zowel Albert Heijn als het moederbedrijf Ahold beha- len uitstekende resultaten. De belangrijkste 'boosdoe ner' is het beursklimaat. Begin augustus werd aan de Amsterdamse Effectenbeurs record na record genoteerd. Daama zijn de aandelen- koersen gaan schommelen. Beleggers werden gevoeliger voor berichten die zouden kunnen duiden op 'slecht weer'. Verkopen van aande- len en 'winst nemen' is dan veelal de reactie. Je weet immers niet wat de koersen doen. En vraag en aanbod bepalen de prijs, ook hier. Wordt er meer verkocht dan gekocht, dan dalen de aande- lenkoersen. Dus ook het aan- deel Ahold, waarin het AH Vaste Klanten Fonds de helft van het ingelegde geld van de deelnemers belegt (de andere helft wordt aan Ahold geleend tegen de Voorschotkoers, momenteel bijna 3 De meeste des- kundigen houden het erop dat na een lange periode van aanhoudende koersstijgin- gen nu een periode van cor- rectie is aangebroken. Wat dus sterk wisselende koer sen, zelfs bij een florerend bedrijf als Ahold, kan inhou- den. Wist u bijvoorbeeld dat bij het ter perse gaan van dit nummer de koers van een AH Vaste Klanten Fonds-unit nog altijd ruim 20% hoger is dan aan het begin van 1997? 10 AllerHande

Allerhande | 1997 | | pagina 10