Pure ingredienten, tuurlijke smaken Een greep uit het assorti- ment Albert Heijn Fijnbanket: Roomboter Reuienkrakelingen Deze overheerlijke, grote roomboter krakelingen wor- den gemaakt volgens een traditioneel recept, dat bijna nergens meer wordt toege- past. Zeven stuks in een verpakking. Cocosrochers Kokos voor banket wordt vaak fijngemalen. Zo niet bij deze Cocosrochers. Hierin is grofgemalen kokos ver- werkt; dat zie je en dat proef je. Voor de echte liefhebber van pure kokos. Acht stuks in een verpakking. Amandel Bokkenpoten Je hebt bokkenpoten en bok kenpoten. Maar deze Albert Heijn bokkenpoten zijn wel heel bijzonder. Ze zijn met de uiteinden in echte Belgi- sche chocolade gedoopt. Dat proefje. Zes stuks per verpakking. Roomboter Amandel- en Chocolademuffins De muffin wordt steeds populairder in Nederland. Albert Heijn brengt ze in twee versies. de amandel en de chocolade muffin. Uiter- aard met hele stukjes aman del en chocolade en zonder smaakvervangers. Vier stuks per verpakking. HET FIJNBANKET NOTEN- TAARTJE IN VIJF STAPPEN Een van de paradepaardjes uit het assortiment Fijnban ket is het notentaartje. Een open-top puur product, dat met veel gevoel voor details wordt geproduceerd. Maar voordat het taartje bij u in de winkel ligt, hebben de banketbakkers al flink wat werk verzet. AllerHande keek mee: 1. Samenstelling deeg Het deeg bestaat uit echte boter, basterdsuiker, glu- cose-stroop, banketbloem en de 'kluit'. Dat laatste is een deeg-supplement van pure Hollandse grondstoffen zoals kamemelkpoeder en een speciale bloemsoort. De kluit wordt van tevoren gemaakt, want het moet een dag 'overstaan'. De ingre dienten worden met water tot het deeg gemengd. 2. Uitrollen en stanzen Als het deeg klaar is, wordt het 'uitgewalst' en gestanst. Dit deel van de productie is geautomatiseerd. Daardoor kunnen altijd dezelfde vorm en hetzelfde gewicht gega- randeerd worden. 3. De taartvulling Op de deegvorm wordt de vulling aangebracht. Dat is een pasta met onder andere caramel(poeder) en stukjes gehakte hazelnoot. Over de vulling komt een tweede plak deeg. 5. Bakken, verpakken en verxenden De taart wordt vervolgens gebakken in een 'pan', een soort bakvonn. De baktijd bedraagt onge- veer een half uur. Na afkoeling gaat de ver pakking eromheen en volgt direct het transport Roomboter Cakerondjes Cake is er in vele gedaantes en samenstellingen. Deze cakerondjes zijn zo lekker omdat pure ingredienten zijn gebruikt. Acht cakejes, stuk voor stuk verpakt in een eigen 'rondje'. Gemakke- lijk als er visite komt (of als u zelf trek heeft). Roomboter Amandel Gevulde Boterkoek Nog altijd erg populair in Nederland: roomboterkoek. Deze koek van Albert Heijn zal daaraan niets afdoen. Integendeel, de vulling met zuivere amandelspijs maakt hem onweerstaanbaar. Roomboter Boerenappelcake Als je het over ambachtelijk hebt, is de boerenappelcake een mooi voorbeeld. Er wordt geen gebruikgemaakt van appelpulp, maar van stukjes verse appel die met de hand dakpansgewijs in het beslag worden gelegd. Dat maakt de cake vol van smaak. Gewicht: 350 gram. Roomboter Bitterkoekjestaart Echte bitterkoekjes worden gemaakt van amandelen. Dat geldt ook voor deze bit terkoekjestaart: een en al amandel. De taart zit boorde- vol amandelspijs en zelfs de decoratie bestaat uit aman- delschaafsel. 4. De 'notendoop' Bovenop de taart wordt een speciale notenme- lange aangebracht. De taarten worden een voor een gedoopt in een mengsel van onder meer amandelen, cashew-, hazel-, wal- en pecan- noten. Na deze 'notendoop' volgt een besproeiing met eigeel voor de glans. AllerHande 105

Allerhande | 1997 | | pagina 105