anketbakkers aan Uvoor Albert Heijn K Afe Albert Heijn Fijnbanket is minstens zo lekker als dat van de betere banketbakker. Hoe dat kan? Gewoon, door het de echte banketbakker te laten maken. Maar zo eenvoudig als dat klinkt, is het zeker niet. Nederland telt niet zoveel banketbakkers die en topkwaliteit banket maken, en dat ook nog eens in een relatief grote hoeveelheid kunnen leveren. I lanten willen steeds meer boodschappen bij e£n en dezelfde winkel kunnen doen. Dat geldt dus ook voor ambachtelijk gemaakte cake en koek: handig als die ook bij Albert Heijn verkrijgbaar zijn, maar dan moet het wel echt banket zijn. Een beperkt aantal professionele Neder- landse banketbakkersbedrij- ven beantwoorden aan alle strenge Albert Heijn-eisen ten aanzien van kwaliteit, hygiene en levering, en zijn zodoende de 'hofleveran- ciers' geworden van het Fijn banket van Albert Heijn. Snelheid, versheid Belangrijk voor het Fijnban ket is dat het vers is. De ban ketbakkers krijgen dagelijks de bestellingen van Albert Heijn binnen en starten de productie. Enkele uren later staan de bestelde hoeveelhe- den al klaar voor transport. De volgende dag ligt het ban ket in de winkel. Verser kan bijna niet. Het assortiment Albert Heijn Fijnbanket biedt een mime keuze, ambachtelijk bereid uit pure, natuurlijke ingredien- ten zoals roomboter en echte amandelspijs. Sorn- mige handelingen tijdens het maken van banketbakkers- producten kun nen worden geautomatiseerd, bijvoorbeeld het uitsnijden van deeg. Dat houdt de vaart in de productie. Maar veel activiteiten zijn nog volledig handwerk, om de doodeenvoudige reden dat ze niet te automatiseren zijn. Daarom is het vinden van goede banketbak kers zo belang rijk. Albert Heijn werkt met mensen die hun vak verstaan. Het resultaat mag er zijn: Fijnbanket dat in kwaliteit met kop en schouders boven de middel- maat uitsteekt, maar in prijs lager ligt dan vergelijkbare producten bij de banket bakker. AllerHande 103

Allerhande | 1997 | | pagina 103