Een lekker 'hame' tussendoor 'champ'! voor goede voeding Tien nieuwe spelregels m a runchy Goed van eten en drinken Voor nieuwe energie eel onderzoek, kennis en kunde ligt ten grondslag aan de tien nieuwe spelregels voor goede voeding zoals die zijn opgesteld door het Voedingscentrum/ Voorlichtingsbureau voor de Voeding. Albert Heijn heeft deze voedingsregels opgenomen in haar eigen boekje 'Weet wat u eet', wat sinds kort te koop is bij Albert Heijn (f 12,95, zolang de voorraad strekt). Het Voedingscentrum/Voorlichtingsbureau voor de Voeding schrijft over de tien regels in haar eigen uitgave 'Coed van eten en drinken", verkrijgbaar bij het bureau (door overmaking van f 6,- op gironummer 4323700, o.v.v. 100, Goed van eten en drinken). De tien spelregels willen we u ook in deze AllerHande niet onthouden: 1 Eet gevarieerd 2 Let op vet 3 Eet ruimschoots brood en aardappelen 4 Eet volop groente en fruit 5 Houd uw gewicht op peil 6 Wees zuinig met zout 7 Drink veel, maar wees voorzichtig met alcohol 8 Eet niet de hele dag door 9 Ga hygienisch met uw voedsel om 10 Lees goed wat er op de verpak- king staat Paddestoelen... in Nederland hebben we het dan vooral over champignons, cantharellen en oester- zwammen. Omdat in champignons eiwitten zitten, net als in vlees, maken ze vaak deei uit van een vege- tarische maaltijd. De voedingswaarde van champig nons is met geen enkele groente vergelijkbaar; wisselend en sterk afhankelijk van de soort. Padde stoelen hebben relatief veei mineralen en vitamine B. De energiewaarde is wel vergelijkbaar met die van andere groenten; weinig koolhydraten en praktisch geen vet. Wat de champignon tot een keukenkam- pioen maakt, is zijn veelzijdigheid. Mee gekookt in een lekker soepje, bruin gebakken bij een biefstukje of gegaard in een omelet; de champignon geeft aan elk gerecht zijn specifieke aroma af. Heijn is de keus ruim. Van Liga vindt u onder andere een Evergreen met krenten aan, een Brunchy met melk en een Switch met appel. Verkades Sultana en Albert Heijn Fruit Biscuits zijn lekkere, gezonde koeken. Sultana is er in allerlei fruitsmaken, Fruit Biscuit in krentensmaak. Een stevige ontbijt- koek van Peijnenburg is Right, verkrijgbaar in drie smaken: appel/rozijnen; vruchten/noten en naturel. Een perfecte snelle ontbijt- of lunchhap is de Wasa Sand wich, ook in drie smaken: kaas, ham/kaas en kaas/tomaten/ui. Even zo'n futloos moment, dat kennen we allemaal wel. Zonder dat je nu echt honger hebt, heb je behoefte aan iets. Natuur- lijk mag een mens zich dan best eens verwennen ,et een smakelijke candybar, uaar er zijn ook lekkere tus- sendoortjes die wat 'meer' geven. Een voorbeeld is Balisto; gezond, maar wel voorzien van zo'n lekkere chocoladelaag. Bij Albert AllerHande 93

Allerhande | 1997 | | pagina 93