U I hetkort Lekker bij pittig eten Wijn van de maand Warm, kruidig, zacht, vol en fris-fruitig: het slaat allemaal op de wijn van deze maand. De Petite Sirah komt uit Mexico. Hij past bij een pittige taco, maar ook bij een oer-Hollands sudderlapje. Kiezen voor de juiste combinatie betekent dubbel genieten. Wijn van de maand Petite Sirah itgesproken lekker. Dat kun je zeg- gen van deze Petite Sirah. De don- kerrode wijn geurt naar rijpe rode vruchten en specerijen. In de verte heeft hij iets van zoethout. Hij is zacht, mollig en tegelijker- tijd fris. Het samenspel van fris fruit en kracht rnaakt de wijn heel geschikt om zo, zonder iets erbij, te drinken. Maar door z'n kruidigheid en voile smaak past hij ook prima bij allerlei gerechten. Bijvoorbeeld uit de Mexicaanse keuken. Taco's gevuld met pit- tig gehakt, nacho's met een pikante kipvul- ling, smeuige bonenschotels; deze Petite Sirah voelt zich er thuis. Ook bij stamppot Maar niet alleen bij een pittig Mexicaans maal doet deze wijn het goed. Ook bij een boerenkoolstamppot, sudderlapjes of hachee met rode kool smaakt hij verrukkelijk. Door- dat de wijn sappig en soepel is, komt hij't best tot z'n recht. bij smeuige gerechten. De voile, kruidige smaak van de wijn vraagt 0111 gerechten met pit. De Petite Sirah en een gegrilde biefstuk kan, maar samen vormen ze niet het perfecte paar. Geeft u er een romige pepersaus bij, dan zijn ze het ideale stel. Koel schenken LA Cetto, de maker van de Petite Sirah, advi- seert om de wijn koeler te schenken dan gebruikelijk is voor rode wijn. Dat wil zeg- gen op zo'n 14 °C. Het frisse fruit springt er dan uit. Drinkt u rode wijn liever iets war mer, dan kan dat ook. De wijn komt ook op kamertemperatuur prima tot z'n recht. Baja California Het gebied waar de Petite Sirah vandaan komt, grenst aan Californie. Het ligt aan dezelfde kust maar net over de Mexicaanse grens. Tot de Baja California, zoals het gebied wordt genoemd, worden onder andere de Valle de Guadelupe en Santa Rosa gerekend. Beide streken staan bekend om hun uitstekende wijnklimaat en rijke bodem. MEXICAANSE MISWIJNEN Het was een Spaanse missionaris die de eer- ste wijnstok in de Mexicaanse bodem plantte. Hij deed dat niet om zichzelf van een lekker glaasje bij de maaltijd te voor- zien. De Spaanse geestelijke had de wijn nodig voor de mis. Dat was het begin van de wijnbouw in Mexico. in Naam: LA. Cetto Petite Sirah 1994 Smaak: sappig, zacht, vol, fruitig, kruidig Serveertemperatuur: 14 a 17 °C Lekker bij: Mexicaanse keuken van taco's tot bonenschotels, stamppot, sudderlapjes, hachee, overjarige Goudse, Pecorino en roomkaas Op dronk: nu Verkrijgbaar: zolang de voorraad strekt Prijs: 7,95 PECORINO MET PEPER EN ANDERE KAZEN MET PIT Wat voor de gerechten geldt, gaat ook op voor de kaas. Bij de Petite Sirah past een stevige kaas met pit. Bijvoorbeeld een overjarige Goudse, Zaanlander pikant of Pecorino. Ook roomkaasjes met een pittige toevoeging kunt u er gerust bij zetten. Denk aan peper- boursin of roomkaas. AllerHande 81

Allerhande | 1997 | | pagina 81