Stempelen met herfstblaadjes Verrassende combinatiecadeautjes Altijd-groene bolletjes en haagjes Azalea s in soorten Tip et herfstbladeren kunt u mooie decoraties stempe- len op bijvoorbeeld servetten of de rand van een papieren tafellaken. Kies een mooi, ste- vig herfstblad van de juiste grootte. Leg het plat op een stevige ondergrond en smeer het blad in met plakkaatverf. Leg de verfkant heel voorzichtig op de plaats waar u het af wilt drukken. Zorg dat het niet verschuift. Wrijf er voorzichtig over- heen met een tissue en trek het blad weg. Een decoratieve afdruk blijft achter. rolijke azaleabloemen kleuren nu Sir Albert's Garden van Albert Heijn. Er zijn twee soorten azalea's, de Indische en de Japanse. De bloemen van de Indische zijn groter dan die van z'n Japanse soortgenoot. Geef de rijk- bloeiende azalea's dagelijks kalkvrij (gekookt) water. Zet de plant na de bloei op een koele en lichte plaats. Een heel klein beetje water is dan voldoende, maar laat de plant niet uitdrogen. In februari/ maart krijgt de azalea weer nieuwe knoppen en begint de bloei opnieuw. De Japanse azalea kan ook prima als tuinplant fungeren. Geef hem wel een plekje in de half- schaduw. Goud- of zilver- kleur op een don- kere ondergrond heeft een chique effect. Primaire kleuren op een witte ondergrond staan fris en vrolijk. Maak zelf de mooiste decoraties Alles-in- in-een ~x 7 Wilt u iemand verrassen met een persoonlijk cadeautje, denk dan eens aan een combinatie. Voor iemand die graag bakt, kiest u een pak cake- meel, een zakje gedroogde appeltjes en een bakblik. Misschien een recept uit de AllerHande erbij? Bij een heerlijke creme of lotion geeft u een rol wattenschijfjes. Voor mannen: scheerschuim en een kwast. Een dou- che-flacon en een bad- spons. Gebruik uw fantasie ook bij het ver- pakken. Geef alles los voor verrassend veel cadeautjes ofverpak ze bij elkaar in een leuke doos of mand. Een wintertuin vol groen! -J j Rijke bloeiers Zet uw planten die 's winters buiten kunnen blijven in een plastic pot voor u ze in een decora tieve terracottapot plaatst. Omdat terra cotta niet tegen vorst kan (barsten!) kunnen de potten makkelijk naar binnen en kan uw plant in de plastic pot makke lijk buiten blijven staan. De buxus is een mak- kelijke win- terplant. Hij blijft mooi groen en geeft een wat saaier uit- ziende tuin een vrolijk aanzien. Maar wist u dat ook coniferen en hebesoorten echte 'overwinteraars' zijn? En ook laatstgenoemde soorten kunnen naar wens, net als de buxus, in een decora- tief model worden geknipt. Laat u inspire- ren door het aanbod in de Albert Heijn-winkels met een Sir Albert's Garden. AllerHande 59

Allerhande | 1997 | | pagina 59