Zomerkleding schoon de winter door Schuimend bier in schone glazen voorde lekkerste Knoflook in de keuken thee TIP Langzaam kantelen voor een mooie schuimkraag Uet is nil tijd om te sorteren: welke kieding wilt u het vol- gend zomerseizoen opnieuw dra- gen en welke niet? Kieding die u niet meer gebruikt, kunt u in een zak verzamelen voor een goed doel. Kieding die u de volgende zorner weer wilt dragen, wast u en vouwt u los- jes op. Jurken en blouses kunt u stofvrij ophangen in de hoes die u van de stomerij hebt gekregen. Hebt u geen speciale wisselkast voor zomer- en winterkleding, »r dan zijn plastic stapelkratten gemakkelijk en mimtebesparend. Schoon zonder sop Als het bier niet wil schuimen of snel z'n schuim verliest, dan ligt dat meestal aan het glas. Bier wil niet schuimen in een glas dat is afgewas- sen met een afwasmiddel. Was bierglazen dus niet af en stop ze niet in de vaatwasser. Spoel ze alleen goed af met heet water. Zijn de bierglazen echt vuil, dan kunt u ze afwassen in heet water met soda. Spoel ze daarna goed na met heet stromend water. Laat de bier glazen opdrogen of droog ze af met een schone, zachte doek waarmee u nog geen andere vaat heeft afgedroogd. Maak uw zomerschoenen schoon, poets ze en bewaar ze in een schoenendoos. Leg ook het vloeipapier weer tussen de schoenen, net als toen ze nieuw waren. Zo haalt u ze 'als nieuw' weer tevoorschijn. Decoratief en makkelijk Een thee-eilepel gebruikt u om naar uw persoonlijke smaak thee te zetten in een kop. Leg de losse blaadjes in het ei en zet de lepel in het kopje met vers gekookt water. Heeft de thee de juiste sterkte, dan haalt u de lepel eruit. Een thee- eilepel is te koop bij Albert Heijn (f 3,50 AllerHande 57 Spoel het glas even af onder de koude kraan voor u bier inschenkt. Houd het natte glas schuin en schenk het bier tegen de binnenkant van het glas. Draai tijdens het schenken het bierglas langzaam recht. Zo krijgt het glas de perfecte schuimkraag van twee vingers dik. Ze staan leuk in de keuken, die lange strengen van bolle- tjes knoflook. Hang zo'n streng niet tegen de rnuur, maar vrij, zodat er random lucht bij kan. Knoflook die goed droog wordt bewaard blijft wel vier maanden goed. Als er vlekken op de bolletjes komen of als ze zacht aanvoelen, is de knof look niet meer bruikbaar.

Allerhande | 1997 | | pagina 57