13 GC a7, ilt AA -f- OB i *1 i computer-ontwe j'acquardkaarten alanderen Napluizen Damast bestaat voor een groot deel uit natuurvezels, waardoor onregelmatighe- den altijd aanwezig kunnen zijn - ook na het scheren en schroeien van het ruwe weefsel. Toch wordt elke meter doek zorgvuldig op weeffouten nageplozen. Elk schoonheidsfoutje - hoe klein ook - wordt met de hand hersteld. Bleken, wassen, drogen Ongebleekt damast is ecru- kleurig en moet daarom worden gebleekt. Maar het moet ook worden gewassen, want alleen brandschoon weefsel kleurt goed in het verfbad. Bovendien moet de kleefstof, waarmee het ket- tingdraad in een eerder sta dium was behandeld, uit het weefsel worden gewassen. Eerst wit, toen blauw Smetteloos wit verdwijnt het doek in een kobaltblauw verfbad om er vervolgens lichtblauw uit te voorschijn te komen. Alleen de blauwe en groene lakens en servet- ten worden geverfd. Voor het witte damast voldoet het bleken. De kleur van ons damast is in het laboratorium van de weverij samengesteld. In hetzelfde laboratorium zijn beide kleuren getest op kleurechtheid in verschil- lende soorten licht, varie- rend van dag- en neonlicht tot 'black light'. Finishing touch In de eindfase van de fabri- cage wordt het tafellaken behandeld met kalander en een antivlekmiddel. Het machi- naal kalanderen maakt het laken glad en geeft het zijn glans. Het antivlekmiddel maakt het tafelkleed vuil- en waterafstotend. zomen REINIGING EN ONDERHOUD U kunt het tafellaken natuurlijk zelf wassen, maar gezien de grootte van het laken raden wij u aan het te laten reinigen bij een wasserij of stomerij. Wilt het toch liever zelf doen, gebruik dan een fijnwasmiddel en was uw tafellaken op 60 °C. weven Let wel: door het wassen neemt de kracht van het antivlekmiddel af. Tiptop op tafel Nadat het damast machinaal is gezoomd, volgt de eindcon- trole. Nog een keer gaat een kennersoog langs het tafella ken - op zoek naar dat ene foutje dat in een vroegtijdig stadium misschien over het hoofd is gezien. Net als Albert Heijn staat Arnold Kock voor topkwaliteit. Daarom verdwijnt alleen het damast dat tip top in orde is in de verpakking, om pas weer bij u thuis te wor den uitgevou- wen voor een mooi diner. laboratorium HP/fL a?

Allerhande | 1997 | | pagina 47