Prachtig 'perfect' gedekte voor een Sssgg. Houdt u ook van een perfect aangeklede tafel, om uw gasten optimaal te verwennen? Albert Heijn denlct met u mee en heeft, naast een prachtig bij elkaar te sparen porseleinen servies, de finishing touch gecreeerd door u in de gelegenheid te stellen voor verfijnd tafellinnen te sparen met dezelfde Promozegel. Hoe deze mooie tafellakens en servetten worden vervaardigd leggen we u uit. e bakermat van ons I damast ligt niet in de Syrische hoofdstad Damas cus, waarvan het woord 'damast' is afgeleid, maar in het Duitse textielstadje Steinfurt. Bij weverij Arnold Kock wordt het exclusief voor Albert Heijn ontworpen damast gemaakt. AllerHande was in Steinfurt en gunt u een blik achter de schermen van het 'witte doek'. Tot in de puntjes In het atelier wordt het weef- patroon met behulp van de computer tot in de puntjes verfijnd, waarna er eenjac- quardkaart van wordt gemaakt. Met dit papieren patroon wordt de weefma- chine aangestuurd - denk maar aan draaiorgelmuziek. Een jacquardkaart telt vele 46 AllerHande duizenden gaatjes. Elk gaatje correspondeert met een draad. U begrijpt: hoe meer gaatjes, des te verfijnder het dessin. De draad oppikken Het kettingdraad van 100% katoen wordt kant-en-klaar door de frrma Arnold Kock ingekocht. Het eigenlijke fabricageproces begint dan ook met het aanslaan van de kettitigboom. Met een snelheid van 1000 meter per minuut worden de 6000 kettingdra- den om de boom gewikkeld. Deze weegt uiteindelijk 600 kilo - goed voor 2000 tafelkle- den. Voordat de kettingboom de weverij in gaat, wordt het kettingdraad met een kleef- stof behandeld. Dit is een uit- damast tare! wasbaar natuurproduct dat voorkomt dat het draad tij- dens het weven breekt. Schering en inslag Een weefsel bestaat uit twee elkaar onder rechte hoeken kruisende draden, uit sche ring en inslag. Met de inslag worden de dwarse draden bedoeld, die met behulp van twee schietspoelen door de sprang (d.w.z. de afstand tus- sen de schering) wordt getransporteerd. Dit gaat in een razend tempo en is met het blote oog bijna niet te zien. In het midden van het weefsel komt de inslag bij elkaar. Dit verklaart de mid- dennaad in uw laken. Geklokte tijd per tafellaken: 13 minuten. SPAREN VOOR TAFELLAKENS EN SERVETTEN Bij ALBERT HEIJN Ons damast is verkrijgbaar in de tinten wit, lichtblauw en zacht groen. De ronde tafella kens hebben een doorsnee van 1.80 cm. De rechthoekige kleden hebben een royale afmeting van 1.50 cm breed en 2.40 cm lang. De servetten hebben een formaat van 50 bij 50 cm. Het dessin is ontleend aan de decoratie van het bekende Albert Heijn porselein. Maar natuurlijk past ons damast ook heel mooi bij elk ander servies, Met een eenmalige spaaractie kunt u flink besparen op de aanschaf van het Albert Heijn damast door uw Promozegels in te leveren. Koopprijs 1 kaart 2 kaarten 3 kaarten vol vol vol Tafellaken Rechthoekig: 69,95 f 59,95 f 49,95 39,95 Rond: 69,95 59,95 49,95 39,95 Servetten (set per 2) 20,95 10,95 De actie loopt zolang de voorraad strekt.

Allerhande | 1997 | | pagina 46