gaar in een laagje wijn met groenten. Heel handig zijn dan de panklare mossel- groenten: dat bespaart u veel snijwerk. De mosselgroenten bestaan uit gesneden peen, ui, prei en selderij. 8 Bijzondere kroketjes Nieuw in de koelvitrine bij de overige vissoorten vindt u een echte delicatesse: AH Gamalenkroketjes. Deze wor- den veel in Belgie gegeten. Ze hoeven alleen nog maar even te worden gefrituurd. Verpakt per 4 stuks If 6,95 In de diepvries in de grotere Albert Heijn- winkels vindt u gamalen kroketjes van Cas Spijkers. Verpakt per 4 stuks (f 4,99 Bij aankoop van 250 g van deze kaas naar keuze krijgt u een Pere-Joseph-knuffelpa- tertje gratis. 3 Romige 'witloof' Witlof, ook wel Brussels lof genoemd, maakt onderdeel uit van een heerlijke kant- en-klare schotel die AH Huistraiteur u aanbiedt. De schotel bestaat uit romige aardappelpuree met gesne den witlof in een saus met ham, kaas, uien en room. Een rolletje ham en wat geraspte kaas maakt uw maaltijd helemaal af. Het gewicht is 400 g en dit is vol- doende voor 1 persoon. 4 Zoete verwennerijen Belgie is het land voor bon bons, of zoals de Belgen zelf zeggen: pralines. Pralines zijn een echte traktatie voor elke generatie. Albert Heijn heeft diverse soorten verruk- kelijke pralines in kleine (vanaf 250 g) of grote (500 g) verpakkingen. 5 Echte Belgische frites Belgische frites zijn lekker dik, zacht van binnen en knapperig van buiten. U kunt ze heel makkelijk thuis maken. In de diepvries bij Albert Heijn liggen Aviko Vlaamse frites, die net zo smaken als in Belgie. Natuurlijk hoort bij deze echte Belgische frites ook echte Belgische fritessaus, die net iets dikker en romi- ger is dan 'onze' fritessaus. Albert Heijn heeft deze Vlaamse fritessaus van Remia in een emmertje van 500 ml. 6 Verfijnde ham uit de Ardennen Uit de Belgische Ardennen komt Filet d'Ardenne, een specialiteit, gemaakt van heel mager varkensvlees. Na het inwrijven met zee- zout wordt het vlees enkele weken gedroogd. Vervol- gens wordt het vlees ge- rookt op een mengsel van beuken- en eikenhout, ver- rijkt met jeneverbessen, brem, tijm en koriander. Filet d'Ardenne is heerlijk als broodbeleg, als voorge- recht in combinatie met bij- voorbeeld meloen en smaakt verrukkelijk op een toastje bij een koel glas witte wijn. 7 Zeg, kent u de... mosselpan? Mosselen eten is niet alleen lekker, maar ook gezellig. U kookt ze heel handig gaar in een speciale mosselpan, die verkrijgbaar is bij Albert Heijn if 19,90). Deze royale pan heeft een extra hoog deksel met handgrepen, hiermee kunt u dus tijdens het koken de mosselen goed omschudden. Voor de basis- bereiding kookt u mosselen 9 Pate in vele soorten en smaken Belgie is een land waar veel pate wordt gegeten en gemaakt. Het is dan ook niet zo gek dat alle bij Albert Heijn verkrijgbare pates in Belgie zijn gemaakt. Er zijn vele soorten, zowel voorver- pakt als in de bediening. Heel speciaal en uniek voor het herfstseizoen zijn de wildpate's als everzwijnpate en eendenpate. Serveer pate op geroosterde sneetjes stok- brood bij een glas wijn, als voorgerecht op een bedje van sla of alfalfa of geniet ervan als luxe broodbeleg. 10 Snoepen van Suske en Wiske Ook uit Belgie komen de wel- bekende stripfiguren Suske en Wiske. Deze leuke figuur- tjes hebben hun eigen snoep- goed in fruit- of dropsmaak. U doet uw kinderen zeker een plezier met de Suske en Wiske fruit chews en Suske en Wiske drop chews; in elk zakje zitten wel 15 lange, zachte snoepstaafjes! if 1,99®©©). AllerHande 37

Allerhande | 1997 | | pagina 37