Handige wijngids bktober Borrelen met Euro Shopper Trefpunt voor kookliefhebbers Fair Culinair Bon van de maand Boordevol informatie In het wijnvak van Albert Heijn vindt u het boekje: 'Wijn, voor elk moment, voor elke smaak'. Een prak- tische gids met een beknopte, heldere rondleiding door 'wijnland'. De acht hoofdstukken in het boekje bieden onderwerpen als een cursus wijnproeven, welk glaswerk, sherry en port achtergronden over wijnlan- den en -gebieden en druivenrassen. Ook geeft de gids antwoord op vragen als: welke wijn hoort bij welk gerecht en welke wijn schenkt u bij welke gelegen- heid? Het Albert Heijn wijninformatiesysteem wordt uitgelegd en u maakt kennis met het Genootschap Vrienden van de Goede Wijn, een club die zich ten doel stelt de leden tegen aantrekkelijke prijzen goede wijnen te bezorgen. Goed om te weten, vooral na het lezen van zo'n com plete en informatieve gids... U vindt 'Wijn, voor elk moment, voor elke smaak' bij de wijnen, voor 9,95. M.M.V GLAZEN (F); GROEN BAKJE (6): ROOD BAKJE (P); ZIE BLZ. 100 MECC Maastricht, Forum 100, Maastricht, telefoon: (043) 38 38 383 Open: vrijdag 7 november van 14.00 tot 22.00 uur zaterdag 8 en zondag 9 november van I 1.00 tot 18.00 uur Toegangsprijs: 25,- per persoon Tegen inlevering van deze bon kunt u aan de kassa (voor maximaal 2 personen) 5,- korting op uw entree- kaartje krijgen. In plaats van f 25,- betaalt u dan slechts 20,-. Deze actie is niet geldig in combinatie met andere entree- kortingen. Pizza Choucroute De pizza van de maand oktober is op het eerste oog een wat ongebruikelijke. Maar wie de pizza Choucroute een keer proeft, wil niet anders meer. Wat erop zit? Naast de traditionele pizzasaus en een mengsel van mozzarella en cheddarkaas: wijnzuurkool, ontbijtspek, plakjes rook- worst, verse groene peperkorrels en verse selderij. U hoeft de pizza alleen nog maar af te bakken in een voorver- warmde oven van circa 225 °C of gasovenstand 5. Na 10 a 15 minuten is uw pizza klaar. De pizza van de maand ligt in de koelvitrine bij de overige verse pizza's. U herkent'm aan de speciale sticker. Euro Shopper-artikelen zijn er nu ook voor rond borreltijd. Verschillende smakelijke aperitieven zoals Ruby port (0,75 1, 6,95), sherty medium dry en sherry dry (0,75 1, 5,75). De port was voorheen van het Albert Heijn eigen rnerk, maar is nu verkrijgbaar van het merk Euro Shopper. De kwaliteit is natuurlijk hetzelfde gebleven. Ook is er advocaat voor het lekkere lepel- werk (0,51, f 4,95 en bier in blik voor de grote dorst (0,51, f 0,95 Euro Shopper heeft er ook enkele snacks bij voor de lekkere trek, zoals zoute pinda's (250 g, 0,75), zoute sticks (250 g,f 0,59) en chips naturel of paprika (200 g,f 0,89). Fair Culinair 97 e eerste beurs, vorig jaar, was een groot succes en trok ruim negenduizend culi's naar het Maas- trichtse MECC. Van Fair Culinair 97, van 7 t/m 9 november, hebben de orga- nisatoren dan ook hoge verwachtingen. Het aanbod op deze pure (kook)liefhebbersbeurs varieert van superi- eure ingredienten in zeer brede zin tot (top)apparatuur en keukeninrichting. De beurs is groter van opzet en er zijn veel meer activiteiten: we noemen een bierproe- verij, smaak- en geurtesten en een champagneplein. In het kooktheater geven topkoks als Cas Spijkers demon- straties en in het wijntheater kan geproefd en gekeurd worden. Fair-bezoekers kunnen er ook hun van huis meegebrachte wijnen laten beoordelen/taxeren; een soort 'tussen kunst en kitsch' voor wijn. Het MECC in Maastricht is gevestigd op 350 meter van station Maas- tricht-Randwijck.

Allerhande | 1997 | | pagina 11