Vragen aan de servicelijn wijnku te ruiken?' 'Heeft het zin om aan een AllerHande Klantenserv ice Wilt u iets weten over producten die bij Albert Heijn verkrijgbaar zijn, dan zal de bedrijfsleiding in uw winkel met genoegen uw vragen beantwoorden. Ook kunt u met vragen terecht bij de AH Servicelijn (0800-0305). Wat is het verschil tussen milde en halfzware shag? Is het voordelig om aandelen AHOLD te kopen? Kan de navulverpakking van de eigen merk wasmiddelen bij het oud papier? Bevat milde shag minder nicotine dan halfzware shag en zijn er nog andere verschillen te noemen? Dhr. A. te W. Bij shag kunnen er, in tegenstelling tot sigaretten, geen teer- en nicotinecijfers in de rook vermeld worden. Voor shag hangt dit voor een groot deel af van hoe het shagje gemaakt is; veel of weinig tabak (dik of dun), strak oflosgedraaid en welk soort vloei wordt gebruikt. Siga retten worden door de fabrikant gemaakt, maar de roker zelf rolt zijn eigen shagjes en die zijn daarom allemaal verschillend. Het gehaite aan nicotine zal iets afnemen naarmate de shag minder zwaar is; het gehaite aan teer verschilt iets minder. Zwaardere shagsoorten zijn donkerder van kleur dan lichtere soorten en deze laatste hebben een wat mildere geur en smaak. Door het mixen van meerdere tabakssoorten ontstaan de onderlinge verschillen tussen zwaar, halfzwaar en mild, terwijl per soort een constante kwaliteit geleverd wordt. Ik zou graag van u willen weten of het voordelig is om aandelen AHOLD te kopen. Mevr. M. te V. Bij aankoop van aan delen AHOLD vergroot u uw kans op koers- winst, maar ook het neerwaarderisico is veel groter. Het voor- deel van het AH Vaste Klanten Fonds is dat het minder risico's met zich meebrengt dan alleen aande len. Het is bovendien veel gemakkelijker om aan het AH Vaste Klanten Fonds deel te nemen dan om aandelen te kopen; u hoeft geen aankoop- ofinleg- kosten te betalen en de bedragen die u in aandelen moet investeren, zullen veel groter moeten zijn om, in verband met de hogere kosten van aan- en verkoop, rendabel te kunnen beleggen. Op de navulverpakking (zakken) van de AH Wasmiddelen staat het bekende kringloopvignet. Voor mij als leek is het wonderbaarlijk dat dit materiaal als papier wordt beschouwd: het lijkt net kunststof. Is het verantwoord dit materiaal als kringlooppapier te behandelen? Mevr. D. te H Op de navulverpakking van de AH Was middelen staat inderdaad ten onrechte het kringloopvignet. Het kunststofge- deelte van het gebruikte materiaal is te groot ten opzichte van het gebruikte papier. De vervaardiging van een 100 papieren zak is in ontwikkeling. Het kringloopvignet wordt dan ook tot die tijd van de navulverpakkingen gehaald. Vraag aan Michel Polderman, inkoper van wijn bij Albert Heijn 'Nee. Dat wil zeggen: nee, alsje verwacht dat het ruiken aan de kurk iets over de wijn vertelt.Je kunt natuurlijk we! aan de kurk ruiken, omdat je die geur lekker vindt. Het kan ook onderdeel van een ritueel zijn, om de spanning voor dat wat komen gaat op te bouwen. Maar de geur van de kurk zegt niets over de kwaliteit van de wijn. De kwa liteit van de kurk is we I belangrijk. Hij ver- dient daarom zeker aandacht. Voor betere wijnen worden betere kurken gebruikt. Een goede kurk is zacht en veerkrachtig. Lange kurken zijn beter dan korte. Op de kurk kan eenjaartal staan; dat is het jaar van botte- ling. Als wijn op vaten heeft gerijpt, kan het kurkjaartal anders zijn dan het oogst- jaar dat op het etiket is vermeld. De kurk geeft dus allerlei informatie. Je kunt eraan voelen en ernaar kijken, maar eraan ruiken heeft niet zoveel zin. AllerHande 91

Allerhande | 1997 | | pagina 91