Een daeie kuren De4 Een glas wijn per dag, mag dat? Slanke-lijndagje In de hand Hard werken - sport Y K-JJ Weight Care heeft op het gebied van dieetvoeding o.a. de vijfdaagse dieten Minikuur en Weekplan. Beide dieten blijven geheel binnen de door het minis- terie van Volksgezondheid gestelde eisen. Wie nieuwsgierig is naar deze Weight Care-specialiteiten, kan een dag als proef gaan lijnen. Bijvoorbeeld met een eendaagse Minikuur. Het klinkt daarentegen ook aantrekkelijk om een weekje een dergelijk menu te volgen en dan 2,5 a 3 kilo af te vallen if 39,99). Het Weekplanpakket kan ook een dag worden uitgeprobeerd. Want misschien valt u liever 1,5 a 2 kilo af op een dagelijkse maaltijd van muesli, twee lunchrepen, hartige groentebouillon, warme avondmaaltijd en toetje. Een dag Weekplan kost/ 9,98, een hele week kost/ 49,99. (D@© Het Voorlichtingsbureau voor de Voeding zegt het duidelijk en onomwonden: 'U mag twee tot drie glazen met een alcoholhoudende drank per dag als het maar niet dagelijks is.' Waarmee bedoeld wordt dat men huiverig is voor gewen- ning. Want dat is weer uiterst onaangenaam voor de orga- nen. Een mens moet zichzelf toch in de hand kunnen houden en het evenzo gemakkelijk dagen zonder als een paar dagen met alcohol kunnen doen. Rode wijn bevat flavo- noiden die mogelijk een preventieve werking hebben ten aanzien van kanker en hart- en vaatziekten. Het Voorlichtingsbureau voor de Voeding is op werkdagen van 12.00 tot 16.00 uur bereikbaar. (070) 306 88 10. keeleren is leuk om naar te kijken, heerlijk om te doen, maar zwaar, zeer zwaar. Zowel recreatief als op wedstrijdniveau is het een sport waarbij hard gewerkt moet worden. Leo Hoekzema, sportmasseur en colum nist in het blad van de Skeeler Bond Nederland weet er meer van: 'Bij een uurtje rustig skeele- ren op een gemiddeld niveau verliest de beoefe- naar al snel zo'n 500 a 700 kilocalorieen, en dat loopt op naarmate het wedstrijdniveau meer wordt benaderd. Spieren die flink worden gebruikt zijn de bilspieren, de bovenbeenspieren, de lage buik- en rugspieren en in mindere mate 76 AllerHande

Allerhande | 1997 | | pagina 76