superglad hllidj e Maak je huid winterklaar Help uw wimpers Wilt u ook een ij koud weer trekken bloedlichaampjes samen om de lichaamstemperatuur op peil te houden. Dit uitgekiende proces heeft als nadeel dat de bloedcirculatie vermindert en de opbouw van de natuurlijke beschermlaag van de huid (talg, transpiratie) wordt belemmerd. Om een droge, ge'irriteerde huid met ruwe plekjes en kloofjes te voorkomen worden in de koude maanden bij voorkeur verzor- gingsproducten op vetbasis gebruikt, producten die het tekort aan lipiden (huidvetten) in de bovenste huidlaag aanvullen. Deze rijke verzorgingscremes vormen een beschermlaagje en zorgen ervoor dat vocht en vet in de huid beter wor den vastgehouden. Bij Albert Heijn kunt u terecht voor verzorgingsproducten van Dove Gezicht, Oil of Olaz en Plenitude. Ook de nieuwe Nivea Visage intensief voe- dende creme helpt de huid beschermen tegen weersverande- ringen. Breng uw dag- en nacht- creme ook rijkelijk aan op hals en decollete; de vocht- en vetarme huid kan deze extra aandacht goed gebruiken. Het dagelijks gebruik van een body creme of- milk (Nivea, Sanex bodylotion en -creme met dermolipiden) is geen overbodige luxe. En vergeet de handen niet. Een handcreme (Atrix Age Control Lotion, Sanex) houdt de handen zacht en glad en beschermt ze tegen uitdroging en vroegtijdige huidveroudering. GEZICHT Tip: Verwen uw voeten eens met een romige handcreme, bijvoorbeeld Sanex. Daarna een paar uurtjes katoenen sokjes aan doen en het resultaat? Heerlijk zachte voeten. Scheermiddelen voor dames Met lekkere voile cremes Voor een zwoele blik Ontharen is voor veel vrouwen een zomerse aangelegenheid. Maar ook in de winter loont het de moeite. Een gladde huid is niet alleen mooier, het is ook hygienischer. Bacterien die voor hinderlijke lichaamsgeurtjes kunnen zorgen, krijgen op een giadde, schone huid minder kans. Wie snel en gemakkelijk van ongewenste haartjes af wil, gebruikt een ontharingssysteem (Wilkinson Lady, Gillette Sensor Excel for Women) of wegwerpmesjes (Gillette, Bic). Zacht voor de huid en geheel pijnloos in het gebruik is een ontharingscreme of -spray (Veet). Zo'n zachte creme leent zich bovendien uitstekend voor gevoelige gedeeltes van de huid, zoais oksels en bikinilijn. Wie wil dat niet: een mooie verleidelijke oog- opslag! Mascara kan wor den gebruikt om wimpers voller of langer te laten lijken. Wie van nature nauwelijks of geen wim- perhaartjes heeft, kan de oogopslag verlevendigen en intensiveren door met een eyeliner of kohlpot- lood een ragfijn lijntje op het buitenste deel van het bovenste en onderste oog- lid te trekken. Vervaag het lijntje vervolgens met een wattenstaafje. Genoemde producten zijn bij Albert Heijn verkrijgbaar van het merk Cover girl. AllerHande 61

Allerhande | 1997 | | pagina 61