Zelfgeteelde druiven Spelen met m verlichting Herfstslinger Besparende IdTTipjcS van eikenblad Si 'lna geen blad is zo fraai van vorm als het 'klassieke' eikenblad. Mooi om daar een keer een ketting van te rijgen. Zo'n slinger geeft een sober en natuurlijk accent in uw huis en past daarmee voiledig binnen de huidige interieurtrend. U kunt eikenbladeren aan een nylondraad ofvislijn bevestigen door aan twee kanten van het blad een gaatje te maken. Dit is heel eenvoudig met behulp van een dunne brei- of haaknaald. U rijgt de draad er dan aan de ene kant in en aan de andere kant weer uit. Zo hangen bladeren plat tegen de draad. Voor 'wijn van het huis' oor de sfeer in huis is het een heel verschil of u een lamp van 60 Watt, 40 Watt of 25 Watt gebruikt. Natuurlijk vraagt een plaats waar gewerkt en gelezen wordt om helder licht. Maar een bedlampje en een schemer- lampje in de zithoek veranderen uw interieur als u er eens een ander peertje indraait. Met AH Flame- lampjes wordt het licht prettig gedempt. U herkent flame-lampjes direct aan het beige glas. Hun licht heeft een warme kleur. Gezellig, maar afhankelijk van het aantal watts toch genoeg licht om bij te lezen. Duurzaam in het gebruik Een schemerlamp die u aandoet als het licht buiten minder wordt en die u pas weer uitdoet als u naar bed gaat, is heel geschikt voor een spaarlampje. Philips heeft kleine spaarlampjes in de Ecotone-serie, verkrijgbaar bij Albert Heijn. Flame-spaarlampjes zijn niet beige, zoals bij de normale flame-peertjes. Kijkt u goed op de verpak- king. Een spaarlamp lijkt duur in aanschaf, maar op de lange duur is hij goedkoper. Een spaarlamp gebruikt 80 procent minder energie en gaat tien maal langer mee dan een normaal peertje. ©®®(D Een druif is een winterharde, robuuste buiten- plant die goed gedijt bij veel zonlicht en warmte. De beste plaats om zo'n 'wijnstok' te planten is tegen een op het zuiden liggende muur, zodat de plant alle warmte en licht kan vangen die ons kli- maat te bieden heeft. Een druif is een decoratieve leiplant, die u nog wel eens bij moet sturen. De ranken groeien snel. De plant vraagt om matig water. Een druivenplant kunt u planten in Sep tember en oktober. De plant moet zijn stek gevon- den hebben voor het echt koud wordt. Druivenplanten zijn nu verkrijgbaar bij Albert Heijn-winkels met een Sir Albert's Garden. AllerHande 59

Allerhande | 1997 | | pagina 59