Extra lekker Witte-wijnsaus uit de magnetron restjes wijn met een ScheUtje wij II Wijn vliegensvlug ontkurkt Een tweede leven voor VLEES POND vis POND Voor een rijke smaak an gerechten kunt u extra smaak geven door een scheutje wijn toe te voegen. Schenk bij soep of saus op het laatste moment een beetje wijn en ver- warm hem kort mee. Stoofvlees wordt extra mals en extra lekker als u het in wijn bereidt. Bak het vlees aan beide kanten bruin en schenk dan de wijn erbij. Verwarm de wijn even voordat u hem bij het vlees schenkt, anders 'schrikt' het vlees en wordt het taai. Ook vis kunt u extra lekker maken door het te pocheren in bouillon met daarin een scheutje (witte) wijn. Lekker bij vlees en vis Een mooie witte-wijnsaus maakt u heel eenvou- dig in de magnetron. Smelt onafgedekt op vol vermogen (700 Watt, 20 sec.) 20 g boter of mar garine. Roer met een garde 20 g bloem, VA dl fond en 1 dl droge witte wijn erdoor. Verwarm dit onafgedekt ca. VA minuut op vol vermogen. Klop de saus met een garde even goed door en verwarm de saus nog ca. 2 minuten op vol vermogen. Klop de saus nog een keer goed door en breng op smaak met zout en peper. Welke fond u voor de saus gebruikt is afhankelijk van waar u de saus bij wilt serveren. Gebruik dus bijvoorbeeld voor een wijnsaus bij vis de visfond en voor een wijnsaus bij lichte vleessoorten als kalfs- oesters, varkenshaas of kalfsvlees vleesfond. Brengt veel gerechten 'op smaak' Gooi restjes wijn niet weg, want hiermee kunt u nog veel lekkers maken in de keuken. Gebruik bijvoor beeld een restje wijn in plaats van azijn voor een dressing. Of gebruik juist restjes wijn om in gerechten te verwerken, hiervoor heeft u immers nooit zo veel wijn nodig. Als u de wijn goed laat meekoken proeft u niets meer terug van de eventuele zure smaak van 'oude' wijn, maar geeft het juist een bij- zondere smaak. Met een goede kurkentrekker Om een fles wijn te ontkurken bestaan diverse soorten kurken- trekkers. Bij sommige kurken- trekkers is wat handigheid vereist, met een vleugelkurken- trekker 3,95 ont- kurkt u heel eenvoudig. Zet de kurkentrekker recht op de hais van de fles. Draai de spiraal in de kurk; hierbij gaan de 'vleu- gels' automatisch omhoog. Duw deze nu naar beneden en de kurk komt 'vliegensvlug' omhoog. Helemaal 'af is het als u met een schoon doekje even de binnen- en buitenkant van de flessenhals afveegt voordat u de wijn inschenkt. GLAZEN VERKRIJGBAAR Bij ALBERT HEIJN

Allerhande | 1997 | | pagina 57