Wat weet u van Test uw wijnkennis en beantwoordt de volgende multiple choice-vragen w Zestien vragen over alles wat met wijn te maken heeft. Over druiven, over soorten, smaken en namen. U bent geen deskundige op het gebied van wijn? Dat is ook helemaal niet nodig, want als u deze Aller- Hande goed leest, dan kunt u alle zestien vragen beantwoorden. U hebt dus uw naslag- werk bij de hand! Hebt u alle multiple choice-vra gen goed, dan vormen de eerste letters een Nederlands gezegde dat iets te maken heeft met het thema van AllerHande 9. Succes! w i] n 1 Weet u een ander woord voor looizuur? B Flavonoide, A Tannine, C Flame 2 Een restje of een paar restjes wijn kunnen nog van pas komen, namelijk als S Kinderlimonadesiroop, QLikeur bij de koffie, T Azijn in een dressing 3 Hoe noemt men de periode dat de wijn rust op vaten? E Rijpen, H Mosten, F Blenden 4 Hoeveel glazen per dag kunt u gerust drinken? R Een gias of twee, T Nooit meer dan een glaasje, 5 Vijf a zes glazen, behalve in het weekend 5 Hij fonkelt, is paarsrood, fruitig, heeft pit en zelfs iets pikants. Over welke zachte wijn hebben we het? J Chateauneuf-du-Pape, I Tempranillo, H Zinfandel 6 Wat is een malolactische gisting? O Het sap komt in aanraking met de gistcellen, N Een deel van de zuren wordt omgezet in zachtere zuren, L De stap tussen het melonomische en het navoire gistingsproces 7 Welke drie wijnlanden staan centraal in deze AllerHande? A Canada, Chili en Zuid-Afrika, ZAustralie, Nieuw-Zeeland en California, Y Australie, Italie en Canada 8 De wijn ruikt en smaakt naar zomervruchtjes. Welke wijn wordt hier bedoeld? K White Grenache, IJ Zinfandel, GSemillon 9 Vin de goutte, wat is dat? NHet sap dat overblijft als de most is verwijderd, O Het sap dat vrijkomt bij het persen van de most, M Het sap na het filteren van alle onzuiverheden 10 Vin de presse, wat is dat? WHet sap dat vrijkomt bij het persen van de most, Z Het sap dat achterblijft bij het kneuzen van de druif, X Het sap na het filteren van alle onzuiverheden 11 Wat kost 'Het lekkere wijn- boek' van Albert Heijn? IJ 25,-, L 32,50, K 19,95 12 Wat geeft de term sur lie aan? M Dat de wijn gerijpt is op hout, O Dat de wijn gerijpt is op roestvrijstaal, N Dat de wijn v66r het filteren op z'n droesem heeft gerijpt 13 Nu verkrijgbaar bij Sir Albert's Garden: E Gistbloemen, D Druivenplant, F Rozijnenboompje 14 Wat is de geur en smaak van de blauwe druif cinsault (o.a. Chateauneuf-du-Pape)? N bramen, bessen, peper, O bramen, bosbessen, vettig, M donker fruit, specerijen, aards 15 Wat is de geur en smaak van de witte druif torrontbs (o.a, in Argentijnse wijn)? D meloen, appels, peren, kiezelsteen, F rijpe pruimen, chocola, paddestoelen, inkt, E muskaatdruiven, mango, bloemen 16 Wat was vroeger het doel van stampende voeten! N Het kneuzen van de druiven, P Er wordt koolzuurgas gevormd, M Het scheiden van de steeltjes van de druiven 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 II 12 13 14 15 16 De eerste letters van alle zestien goede ant- woorden vormen samen een Nederlandse uitdrukking, de beginletter van deze uit- drukking krijgt u 'gratis'. Wat kunt u winnen? Vier hoofdprijzen t.w.v. meer dan 675,-. Professionele wijncursus Vier hoofdprijswinnaars krijgen de kans om een wijncursus bij de Stichting Vakopleiding Horeca te volgen. Het studieprogramma, het lesmateriaal en het examen kosten samen normaliter meer dan f 675,-. Deze zeer interessante basiscursus is zeker voor de echte wijnliefhebbers, met een indrukwekkend stu dieprogramma van bijna twintig onderdelen, een aanrader. Een paar voorbeelden: Geschie- denis van de wijn; Wijnbouw; Serveren; Wijnbehandeling; Decanteren; Wijnproeven; De Franse wijngebieden; Duitsland; Italie; Spanje; Portugal en De overige Europese wijn gebieden. De cursus SVH Wijncertificaat is in verschillende plaatsen in het land te volgen. 100 extra prijzen t.w.v. 9,95 'Wijn, voor elk moment, voor elke smaak', is de titel van het nieuwe wijngidsje dat nu bij Albert Heijn verkrijgbaar is. Het gidsje bevat veel informatie over onder andere wijn, wijngebieden, wijn en bijpassende spijs. Prijs van het gidsje is 9,95. Albert Heijn geeft gratis 100 exemplaren. Zo doet u mee Zoek het juiste antwoord bij de zestien vragen over wijn. De letters voor de juiste antwoorden vormen samen een uitdrukking: dat is uw oplossing. Schrijf deze oplossing op een voldoende geffankeerde brief- of ansichtkaart (geen brieven!) en stuur deze voor begin oktober 1997 naar; Wijn-actie AllerHande. Postbus 9400, 1180 MK Amstelveen. De prijzen worden onder de goede inzenders verloot. Medewerkers van Albert Heijn en Media Partners zijn uitgesloten van deelname. De winnaars krijgen thuis bericht. Over de uitslag kan met worden gecorrespondeerd. AllerHande 47

Allerhande | 1997 | | pagina 47