De kunst van het combineren a"4 ijn wordt gemaakt ■Ml van druiven, maar toch smaakt een wijn daar zelden naar. Bessen, kersen, aardbeien, kruiden: dat zijn aroma's die u in wijn tegen- komt. Die aroma's zitten in de druif zelf. Tijdens de wijn- bereiding komen ze vrij. Elke druivensoort heeft andere smaakstoffen. Het is handig om te weten waar- naar de verschillende drui ven kunnen smaken. Want: kent u de kenmerken van de meest voorkomende drui- vensoorten, dan weet u wat AllerHande 41 Wijn wordt gemaakt van de vitis vinifera. Deze enorme familie bestaat uit heel veel druiven- soorten. Elke soort vertoont z'n eigen trekjes. Die trekjes proeft u uiteindelijk in de wijn. u ongeveer kunt verwachten van de wijn die ervan wordt gemaakt. Lang niet alle wijnen dragen de naam van de druiven- soort(en) waarvan ze zijn gemaakt. Soms staan ze op het etiket vermeld, maar meestal zult u het elders moeten opzoeken. Vanaf nu hoeft u hiervoor niet ver meer te gaan. Bij Albert Heijn vindt u bij elke wijn een schapkaartje. Daarop staat o.a. vermeld van welke druivensoort(en) de wijn is gemaakt. Veel wijnen worden van het sap van meerdere druivensoorten gemaakt. Elke druif heeft z'n eigen eigenschappen. De ene is vooral fruitig maar verder heel licht. Een andere soort kan heel vlezig zijn, maar heeft weer minder smaak. Door de juiste druiven te combineren, ontstaat een wijn die helemaal in even- wicht is. Dat wat de ene druif mist, voegt de andere toe. 4 voorbeelden. Kijk maar naar deze Naam van de wijn Bordeaux Chianti Entre-Deux-Mers Druiven cabernet sauvignon merlot cabernet franc sangiovese canaiolo (wit) malvasia cabernet sauvignon sauvignon blanc semillon Lees verder op bladzijde 42. Eigenschap fruitige aroma's en stevigheid maakt de wijn zachter geeft'm kruidigheid zorgt voor het fruit en de kruiden geeft kleur maakt de wijn lichter en fijner voegt kracht toe voor het frisse fruit maakt de wijn zacht

Allerhande | 1997 | | pagina 41