California 1 Italiaans bloed De broers Ernest en Julio Gallo kozen vooral vanwege het klimaat Sonoma als vestigingsplaats voor hun eerste wijnbedrijf. Ze start- ten hier in 1933. Van hun ouders, afkomstig uit de Noord-Italiaanse Piemonte, hadden ze aileen de passie voor het vak meegekregen. Zelf moesten ze de eerste knepen van wijnbouw en wijnbereiding oppikken uit boeken die ze in de biblio- theek leenden. Inmiddels bezit de Gallo winery 1600 hectare wijngaard, verspreid over drie valleien in Sonoma County. White label is een van de varietal-series die Ernest en Julio Gallo op de markt brengen. Zes wijnen uit deze serie worden hier aan u voorgesteld: Gallo Sauvignon Blanc 1995 is een frisse, zachtdroge witte wijn. Hij ruikt en smaakt naar citrusfruit en groene appels. Een heerlijke aperi- tiefwijn en lekker bij gekookte mosselen, salade met garnalen, rijst met stuk- jes vis en (gegrilde) geitenkaas. Serveertemperatuur: 8 °C Prijs: 9,95 Gallo Chardonnay 1995 is een tamelijk voile witte wijn. Appel, peer en abrikoos kunt u erin ontdekken. Doordat de wijn iets romigs heeft, doet hij het goed bij smeui'ge gerechten, zoals rijst of pasta met een ragout van vis, kip of kalfsvlees. Ook bij camembert, brie en roomkaas smaakt deze char- donnay lekker. Serveertemperatuur: 10 °C Prijs: I 9,95 Gallo White Grenache 1995 is de naam van Gallo's rose die gemaakt wordt van de blauwe grenachedruif. Het witte druivensap heeft net genoeg contact gehad met de kleurstoffen in de schil om mooi roze te worden. Het is een fruitige wijn die het prima doet bij allerlei salades, meloen met ham en koude kip. Serveertemperatuur: 8 °C Prijs: 9,95 Gallo Zinfandel 1995 ruikt en smaakt naar zomer- vruchtjes, peper en andere kruiden. De wijn is vol, maar zeker niet zwaar. U kunt'm zo drinken, zonder iets erbij, of combineren met vlees- spiezen, koteletten, pittige gehaktschotels, hamburgers en belegen kaas. Serveertemperatuur: 17 °C Prijs: 9,95 Gallo Ruby Cabernet 1995 is gemaakt van een kruising tussen de druivensoorten cabernet sauvignon en carig- nan. Hij heeft een fruitige, bessenachtige geur en een licht kruidige smaak. Lekker bij allerlei vleesgerechten, smeuige gehaktschotels, pate en belegen kaas. Serveertemperatuur: 17 °C Prijs: 9,95 18 AllerHande oit begonnen de Cali- fornische producen- ten met het maken van 'Franse' wijn. Op het etiket van een witte wijn stond dan bijvoorbeeld 'Chablis-style'. Inmiddels maken ze hun eigen wijnen en de varietals of cepagewijnen zijn een typisch Californische vondst. Er wordt met de meest uit- eenlopende druivensoorten gewerkt. Het wijnbedrijf Ernest Julio Gallo heeft bijna alle soorten in het assortiment. De druiven voor de Gallo-wijnen groeien in de heuvels van Sonoma County. Warme dagen, koele nachten Sonoma is een heuvel- achtig gebied ten noord- westen van Napa Valley. Er heerst een ideaal wijn- klimaat. Het is er heet. De druiven kunnen goed rijpen en vol zoet sap raken. Zon is onmisbaar in de wijnbouw, maar te veel zon heeft als nadeel dat de druiven te snel rijpen en dat de zuren ver- dwijnen. Toch gebeurt dat in Sonoma niet. Het is hier namelijk overdag wel heel warm, maar dankzij de frisse wind vanaf de Stille Oceaan koelt het's nachts enorm af. Door de daling van de nacht- temperatuur wordt te snelle rijping voorkomen. De drui ven krijgen alle kans om langzaam te rijpen. Zo blij- ven de zuren behouden en kunnen de fruitige aroma's volledig tot ontwikkeling komen.

Allerhande | 1997 | | pagina 18