vitamine: I< Spierpijn De minst belcende Broodje ge Hoe kom je ervan af? ruidenthee mag zich in een groeiende populariteit verheugen. De diverse smaken worden door steeds meer mensen gewaardeerd en daamaast zijn ze vaak ook nog 'ergens goed voor'. En al zijn het geen geneesmiddelen, helpen doen ze vaak wel. Zoals kamillethee, die werkt kalme- rend en rustgevend en bevordert de nachtrust. Zoethoutthee heeft een verzachtende werking voor de keel. Munlthee kan darmkrampopheffend werken, net zoals venkel en het kan ook eet- lustopwekkend werken. Venkeltliee wordt ook vaak gebruikt bij darmkrampjes bij zuigelingen. De minst bekende vitamine: K. Omdat we in ons lichaam (in de darmen) voldoende vitamine K aanrna- ken, horen we er zelden van. Alleen in uitzonderlijke situaties kan een tekort aan vitamine K ontstaan, bij- voorbeeld door medicijngebruik of bij pasgeborenen als de darmflora nog niet fimctioneert. Alle baby's krij- gen vlak na de geboorte 1 milligram vitamine K. Vita mine K komt voor in groene groenten, koolsoorten, eieren en (mager) vlees. In het lichaam heeft vitamine K een rol bij de bloedstolling. Bij onvoldoende vitamine K blijft een wondje bijvoorbeeld langer bloeden.Vitamine K is, net als de vitamines A, D en E, een vetoplosbare vitamine. Spierpijn kan verschillende oorzaken hebben. Vaak is spierpijn het gevolg van een ongewone inspanning, zoals een lange wandeling of een eerste of intensieve sporttraining. Er zijn verschillende middelen om de spieren te verzorgen. Er zijn producten waarvan je spieren weldadig warm of juist prikkelend koud wor den en die voor een betere doorbloeding van het spier- weefsel zorgen. Albert Heijn verkoopt Tijgerbalsem en Midalgan warm. Daarnaast zijn er middelen die ontste- kingsremmend zijn en helpen bij pijn en zwellingen, bijvoorbeeld Tantum. VSM Spiroflor is een homeopathische spiergelei die o.a. een posi- - tief effect heeft op de verstoorde stof- I jgSjji'i wisseling van de spieren. 68 AllerHande

Allerhande | 1997 | | pagina 68