Natuurlijke onderzett Kruiden Dot is origineel! Misschien hebt u nog maar zelden een grondige blik geworpen op het uiterlijk van een blik. Niet verwonderlijk, het is u immers altijd alleen maar om de inhoud te doen. Eigenlijk is dat zonde, want er zitten soms gekke of fraaie exempla- ren tussen. Een verzameling van vijf verschillende lege blikken, gevuld met potaarde en elk met een ander plantje erin, kan heel leuk staan tegen een schuurmuur of schutting. Boor wel een paar gaatjes in de bodem, zodat overtollig water kan weglopen. Wilt u uw originele plantenpotjes liever ophangen? Twee extra gaatjes bovenaan in de rand, een stukje touw erdoor en u hoeft alleen nog maar een haakje te zoeken. Het meest geschikt zijn blikken van aluminium: die roesten immers niet zo snel. Bij ijzeren blikken gebeurt dat wel, maar dan kunt u er desondanks nog een hele zomer plezier van hebben. Een vaas met een mooie bos bloemen of een flink boeket is een rijk bezit. En in deze tijd is er een enorme diversiteit bij Sir Albert's Garden. Uw 'raiker' wordt nog unieker als u eens gaat kijken op de groenteafdeling om een vers kruid uit te zoeken voor op de vaas. Misschien is de keus zelfs zo groot dat u een 'kruidenboeket' kunt samenstellen. Peterselie, tijm, koriander, selderij, rozemarijn en oregano zijn kruiden die vaak in takjes te koop zijn. Verrassend, zo'n groen, geurig boeketje voor het keukenraam of op de eettafel. Normaal drijft kurk op vloeistof, maar bij deze onderzetters is die situatie omgekeerd. Want naast het feit dat ze - vanzelfsprekend - kringen op tafel voorkomen, blijven ze niet hinderlijk aan het glas hangen. Kurk is een natuurlijk materiaal en past daarom in vrijwel elk interieur. Een ander voor- deel: voor 'modern en toch tijdloos design' is 1,75 voor zes stuks een spotprijsje. @©<D Voor een spotprijsje Bloemen in de etalage Bij het op de vaas zetten van een bos bloemen wil het nog wel eens gebeuren dat een bloem kort onder de knop afbreekt. Als zo'n bloem maar voldoende water krijgt, komt hij toch vaak prachtig tot bloei. U zet hem bijna letterlijk in de etalage door zo'n bloem in bijvoorbeeld een cognacglas (of een ander breed glas) te leggen met een bodempje water erin. Het mooiste effect krijgt u als de geopende bloem ongeveer dezelfde diameter heeft als het glas. Desgewenst kunt u de bloem op een 'bedje' van wat bladgroen leggen. Keukenboeket vaasje AllerHande 61

Allerhande | 1997 | | pagina 61