O cepagewijn uk Californie J Een bijzondere a Wijn van de maand hetkort Bijna alle druivensoorten die in Californie groeien, lcomen oorspronkelijk uit Europa. De zinfandel is een buitenbeentje. Allerlei verhalen over de herkomst van deze druif doen de ronde, maar niemand kent de waarheid. Zeker is dat er in Californie van de zinfandel al lang lekkere wijn wordt gemaakt. in Wijn van de maand Zinfandel mdat niemand weet waar hij precies vandaan komt, wordt de zinfandel als een typisch Californische druivensoort beschouwd. Er wordt bijna altijd een cepagewijn van gemaakt, dat wil zeggen: wijn van een soort druif. Die wijn draagt dan de naam van de druif waarvan hij is gemaakt, zoals bij deze Zinfandel. Er zijn verschillende types Zinfandel-wijnen. De stijl varieert van vol en robuust tot licht, sappig en soepel. De wijn van de maand heeft van beide stijlen iets. Vol fruit, maar niet met sjaslicks en koteletjes van de barbecue, pittige gehaktschotels, hamburgers of belegen kaas. Schenk de wijn op koele kamer- temperatuur, ca. 17 °C. Gallo: altijd op dronk De broers Ernest en Julio Gallo plantten in 1933 hun eerste druivenstok. De passie voor het vak hadden ze van hun Italiaanse ouders mee- gekregen. Kennis moesten ze zelf opdoen. Nu, ruim zestig jaar later, werkt de derde generatie in het wijnbedrijf. De Gallo's hebben een eigen opvatting over het maken van wijn. Zo vinden zij dat het rijpen van de wijn de verantwoording is van de producent, niet van de consument. Daarom komen de Gallo-wijnen pas op de markt als ze op dronk zijn. Dat wil niet zeggen dat de wijn meteen moet worden gedronken. U kunt'm gerust nog een of twee jaar op een koele, donkere plaats laten liggen. Gallo's Zinfandel ruikt naar rode en zwarte bessen, bra- men en rijpe kersen. Als u een slokje neemt, proeft u behalve de vruchtjes ook peper en andere kruiden. De wijn is vol, maar niet zwaar. U kunt'm zo drinken, zon- der iets erbij, of combineren ZlNFA Naam: Ernest Julio Gallo Zinfandel 1995 Smaak: droog, fruitig, kruidig, peper Serveertemperatuur: 16 a 17 °C Lekker bij: sjaslicks en koteletten van de barbecue, hamburgers, gehaktschotels, pittige kaassoorten Op dronk: nu Verkrijgbaar: zolang de voorraad strekt Prijs: 7,95 KRUIDIGE WIJN, PITTIG KAASJE Omdat deze Zinfandel niet alleen fruitig en kruidig, maar ook een tikkeltje pikant smaakt, kunt er prima een pittig kaasje bij zetten. Bijvoorbeeld een pikante Zaanlander, een belegen Goudse (met komijn) of een niet te oude Friese nagelkaas. rmN.vjukoM AllerHande 35

Allerhande | 1997 | | pagina 35