- De Italiaanse keuken op klompen Pasta en pizza zijn goed ingeburgerd in Hollandse huishoudens. De aloude ovenschotel van macaroni met ham en kaas heeft inmiddels gezelschap gekregen van tagliatelle, spaghetti, fusili, penne, schelpjes, strikjes en natuurlijk lasagne. En ook voor de favoriet uit Napels, pizza met tomaat en smeltkaas, hebben we een ruime plek ingeruimd aan tafel. Italiaanse deegwaren hebben bij ons de klompen aangetrokken. taliaanse deegwaren zijn goed te combine- ren met de meest uiteenlopende ingre- dienten: gerookte zalm, gehakt, blokjes ham, salami, spek of kaas. Maar ook met Italiaanse-groentemix of champignons, sperziebonen of courgettes, of smaakrijke trostomaten. En niet te vergeten artisjokharten of tonijn uit blik, pesto (basilicumsaus), tomaten- saus uit een potje of diepge- vroren doperwtjes, allemaal ingredienten waarmee in een handomdraai geva- rieerde pastagerechten kunnen worden gemaakt. Voor nog meer smaak gaan er wat olijfjes door, een handje pijnboompitten of walnoten, wat verse blaadjes basilicum of een theelepeltje Italiaanse keukenkruiden of oregano. Als finishing touch wordt de pasta op het bord bestrooid met geurige geraspte Parmezaanse kaas, net als Italianen dat doen. In het weekend maken we in een handomdraai een groot bakblik met pizza die we naar eigen smaak beleggen met allerlei Italiaanse heer- lijkheden die het goed doen op brooddeeg. En omdat het allemaal zo lekker weghapt, die pasta en pizza, eten wij dat in Holland graag als hoofdgerecht, Een groter compliment kun je de Italianen niet geven. izza AllerHande 15

Allerhande | 1997 | | pagina 15