Weet wat u eet Sardinesin olij folie Ontbijtkoek voor de echte liefhebber AllerHande N i e u ws A een boekje vol nuttige informatie Alles wat u wilt weten over de producten van het Albert Heijn eigen merk Weet Wat U Eet is nu verkrijgbaar in uw Albert Heijn-winkel voor 12,95. Zolang de voorraad strekt. Op een overzichtelijke wijze worden op 100 pagina's alle belangrijke gegevens van voedingsmiddelen van het Albert Heijn eigen merk gepresenteerd. 'Alweer een boekje over gezond en verstandig eten;' denkt u misschien. 'Zijn er al niet genoeg?' Als dat het geval is, ieest u dan toch even door. 'Weet Wat U Eet' is namelijk geen droge verhandeling over inge- wikkelde theorieen, noch een eenzijdige opsomming van moeilijk op te volgen adviezen en voorschriften. Integendeel, het is een praktische gids voor dagelijks gebruik, voor iedereen die er af en toe bij stilstaat wat hij eet. En dat doen we allemaal. Er wordt steeds meer gesproken over het belang van goede voeding: minder kilocalorieen, minder vet, minder zout, meer vezels en voldoende vitamines en mineralen. Maar hoe kun je nu meer of minder daarvan gebruiken, als je niet weet hoeveel er in al die verschillende levens- middelen zit? Daarom geeft Albert Heijn dit boekje uit. Het bevat gegevens over vrijwel alle voedingsmid delen van het Albert Heijn eigen merk: u vindt voor elk product afeonderlijk het aantal kilocalorieen per 100 gram en per categorie de voedingswaarde die voor die categorie van belang is. Voor groenten en fruit is dat bijvoorbeeld het vitamine C-gehalte en voor melkproducten de hoeveelheid calcium. Per product kunt u in een oogopslag zien hoeveel kiloca lorieen het bevat en wat de specifieke voedings waarde is. Een voorbeeld: als u zich afvraagt of een bepaalde groente - laten we zeggen broccoli - veel of weinig vitamine C bevat, kunt u dat nagaan in de lijst van de categorie groenten: een snelle vergelijking met andere groenten is genoeg. In 'Weet Wat U Eet' is heel veel informatie over alle dagelijkse en bijzondere voedingsmiddelen van het Albert Heijn eigen merk op een duidelijke en overzichtelijke manier op een rij gezet. Bovendien bevat het de nieuwe spelregels van het Voorlichtingsbureau voor de voeding en informa tie over actuele zaken als additieven, voedselaller- gieen, kwaliteitscontrole en milieuzorg. Met twee nieuwe smaken De echte liefhebbers kennen er al zes, nu heeft Albert Heijn weer twee varianten in de luxe-ontbijtkoekserie erbij. Appel/kaneel, Elitehaver, Gember, Honing/Karamel, Kandij, Tropische vruchten/noten zullen velen inmid- dels vertrouwd zijn, de Meergranen en de Vanille-kandij zijn nieuw. De Vanille-kandij (f 2,49, 400 g) heeft een zachte bourbon-vanil- lesmaak en is belegd met parelkandij. Een robuustere variant is de Luxe Meergranen ontbijtkoek (f 2,79, 400 g), die een stevige srnaak heeft en hele granen bevat. Op verzoek! Ook zo werkt Albert Heijn! Van meerdere klanten kwam de vraag waarom men geen sardines in olijfolie verkoopt en nu is het zover. In blikjes van 120 gram 1,69 vindt u Deep Blue Sardines in olijfolie in het schap. De smaak van deze sardientjes is zachter en voller. En zo wordt er dus, behalve op de kleintjes, ook op de speciale wensen van de klant gelet. AllerHande 11

Allerhande | 1997 | | pagina 11