Rose Mediterranee, het kort Wijn van de maand mediterraneo, is fris en licht en daarom zo lekker op zomerse feestjes. Barbecue in de tuin, feestje op het strand, picknick in het park? jP Si Verras uw gasten (en uzelf) met een glas koele rose. Deze Marino, een vino rosado del Smaak: fris, fruitig (aardbeien en Wijn van de maand bessen), droog Serveertemperatuur: 8 a 10 "C in Lekker bij: salades, hartige taart, pizza, vis en (licht) vlees van de barbecue, jong belegen boerenkaas Op dronk: nu Verkrijgbaar: zolang de voorraad strekt Prijs: 4,95 'Aanhoudend droog en zonnig.' Als dat de weersvoorspelling is, wordt het hoog tijd om een buitenfeest te organiseren. Lekker samen picknicken in het park, uitgebreid borrelen op het strand of liever barbecuen met de hele buurt? Zomerse feestetentjes bestaan meestal uit gerechten die niet al te zwaar, maar wel pittig zijn. Salades met vis, ciabatta met olijven, hartige pizza's, kotelet- jes van de barbecue, kruidige sauzen: mmm, maar welke wijn schenkt u daarbij? In elk geval een die verfrist, die licht is, koel op z'n best smaakt en die bij de verschillende gerechten past. Rose Marino, de wijn van de maand, voldoet aan al die eisen. Het is een eenvoudige, milddroge rose met een ffis- fruitige smaak. Het is een wijn die perfect past bij de sfeer en de smaak van het makkelijke buitenleven. Culinaire wijn De maker van deze Spaanse rose noemt z'n wijn 'vino rosado del mediterraneo', rose van de gebieden random de Middellandse zee. Hij geeft daarmee aan dat de frisse wijn thuis- hoort in een warm klimaat en past bij de zonnige keuken van het zuiden. De Marino bevat net iets minder alcohol dan veel andere wijnen. Hierdoor komt hij lekker licht over en dat rnaakt'm heel geschikt als feestwijn. Buiten koel houden De fruitige, bessenachtige aroma's proeft u't beste wanneer de wijn koel wordt geschon- ken, op zo'n 9 2C. Als u de rose twee uur voor gebruik in de koelkast legt, heeft hij de ideale temperatuur. Neemt u de fles mee naar buiten? Kijk dan uit voor de zon; de wijn wordt snel warm waardoor de fruitige SOEPELE Wl/N, MILDE KAAS Door z'n pittige frisheid past de rose bij allerlei soorten kaas varierend van hartige feta tot verse roomkaasjes. Ideaal is de combinatie met een stevige kaas die niet te uitgesproken smaakt. Bijvoor- beeld licht belegen Zaanlander of een jong belegen Goudse (boeren)kaas. smaak niet tot z'n recht komt. In de schaduw, onder een parasol, in de koelbox, ingegraven in het zand of in een emrner met koud water en eventueel ijsblokjes of een koelelement, blijft de wijn lekker koel Meer informatie over droge rosesoorten, de zomerwijn van 1997, vindt u op bladzijde 80. Naam: Marino, el vino rosado del mediterraneo AllerHande 83

Allerhande | 1997 | | pagina 83