'"op hun mooist Vlooietiplucigm de i tV vakantie oeket prachtige rozen Optimaal genieten AllerHande I nterieur bl van een -i onnebloemen blijven lang mooi als u ze in een brandschone vaas zet. Los eerst het bloemenvoedsel op in warm water en vul dan de vaas met zeer warm water. De bloemen snijdt u schuin af met een scherp mes, vlak voordat u ze in de vaas zet. Anders drogen de porien uit en nemen de bloemen het water minder goed op. Voelen de bladeren slap aan en bent u bang dat ze gaan hangen, rol dan de zonnebloemen voorzichtig in een krant en laat ze zo op een koele plek enkele uren staan. Ten slotte: vul de vaas elke dag bij, want zonnebloemen hebben veel water nodig. In plaats van in een gewone vaas, kunt u zonnebloemen ook apart in enkele flessen met een grote halsopening zetten van verschillende hoogtes. De genoemde bloemen op deze pagina zijn verkrijgbaar bij Sir Albert's Garden. ■f j Voorkom vlooien in huis Komt het u bekend voor? Na de vakan tie opent u de voordeur van uw huis en in plaats van door uw huisdier, wordt u verwelkomd door vlooien. Ze zijn lastig te bestrijden. Een vlooien- band is meestal niet afdoende. Raadzaam is om, naast regelmatig stofcuigen, een- of tweemaal per vlooienseizoen de omgevingsspray te gebruiken. Dit helpt voorkomen dat vlooieneitjes in uw tapijt uit- groeien tot volwassen vlooien. Het is zaak dat u uw huisdier vlooien- vrij maakt met een vlooiensham- poo. Een vlooienband of vlooien- druppels houdt vlooien vervolgens op afstand. Gebruik een spray om eitjes en vlooien in uw tapijt te doden, vooraf goed stofzuigen zorgt voor een effectieve bestrijding. Denk ook om de gezondheid van uw hond of kat: huisdieren met vlooien hebben vrijwel altijd wor- men, doordat het dier vlooien oplikt die besmet zijn met lintwormeitjes. Vlooienbestrijding en een wormkuur moeten dan ook altijd samengaan. Van het merk Fit Ami is er een totaalpakket vlooien bestrijding exclusief bij Albert Heijn verkrijgbaar, omgevingssp ray, wormtabletten, vlooiensham- poo, -banden en -druppels. Zo onderhoudt u ze het best Rozen zijn momenteel volop verkrijgbaar in allerlei kleuren en relatief goedkoop. Hoe zorgt u ervoor dat al die weelde ook lang mooi blijft? De meeste mensen zijn geneigd rozen te kopen die nog in de knop zitten, zodat ze lang staan. Maar u kunt daarmee ook het tegendeel bereiken: de bloemen blijven dicht en gaan hangen. Een iets gesprongen roos is dus vaak de beste koop. Zet rozen in een brandschone vaas die goed in verhouding is met de lengte van de bloemen (ongeveer 1:1,5) en los de juiste hoeveelheid bloemen voedsel op in warm water. Vul de vaas bij met koud water. Haal de bladeren die in het water hangen eraf en snijd de rozen met een scherp mes schuin af. Rozen blijven het langst mooi als u ze eerst op een koele plek een beetje laat bijkomen. Heeft uw boeket zijn langste tijd gehad en zijn de rozen helemaa! open, maak ze dan kort en leg ze in een mooie glazen schaal met water. AllerHande 73

Allerhande | 1997 | | pagina 73