bij elke VIS I Schol Deze platvis wordt in Belgie pladijs genoemd. De vis is donker gepimenteerd met oranje stippen en leeft op de zanderige of klei-achtige bodem langs de kust. Hoe- wel de vis het hele jaar aan- gevoerd wordt, zijn de maanden januari tot maart minder geschikt, omdat de vis dan erg 'mager' is. n Zalm Bijzondere en smaakvolle rondvis. Het is een trekvis die zowel in zee- als in zoetwater leeft. Wordt hoofdzakelijk gekweekt in Noorwegen en Schotland. De vis wordt ont- daan van kop en vinnen en daarna in moten gesneden, gefileerd of tot tournedos verwerkt. e Kabeljauw Grote gestroomlijnde rond vis met grote kop en bek met flinke tanden. De kleur loopt van olijfgroen tot bruin met gevlekte rug en witachtige buik. De vis, in moten of gefi leerd, kan worden gestoofd, gebakken of gepocheerd. Het witte visvlees is stevig van structuur. z Fore! Zoetwatervis die hoofdzake lijk gekweekt wordt, waar- door de aanvoer het hele jaar gelijk is. Wordt over het algemeen in z'n geheel, dat wil zeggen zonder kieuwen en ingewanden verkocht. o Garnalen Hollandse of Noordzee- gamaal De Hollandse garnaal wordt ook wel grijze of Noordzee- garnaal genoemd. Direct na vangst aan de Belgische, Nederlandse, Duitse of Deense kust worden ze aan boord gekookt. Bij vangst zijn ze grijsbruin van kleur. Na het koken oranjebruin. Rose garnalen Rose garnalen worden ge'im- porteerd uit Azie en gekookt, gepeld en verpakt in Neder- land. Minder uitgesproken van smaak dan de Hollandse garnalen. Voor alle garnalen geldt dat ze nooit te lang mogen meewarmen in een gerecht, omdat ze dan taai worden. z Koolvis Hoewel deze grote vis met donkergroene rug en zilveren buik en flanken veelal ver werkt wordt tot diepvries- product, is er een toe- nemende aanvoer van verse gefileerde vis. Het visvlees is enigszins droog. Wordt ge- rookt, gezouten en gekleurd verkocht als Seelachs. Filets worden tot 'lekkerbekjes' verwerkt. o Leng Smalle, langgerekte vis die voorkomt van IJsland tot Gibraltar en die een gemid- delde lengte van ruim 1,5 meter heeft. Wordt voorna- melijk gefileerd aangeboden. De 'magere' filets kunnen worden bereid als kabeljauw. a Roodbaars Fel oranjerood gekleurde vis die gevangen wordt langs de Zuidwestkust van IJsland, waar hij in fjorden en baai- 54 AllerHande

Allerhande | 1997 | | pagina 54