Sfeer proeven in M as Even een dagje sfeer proeven in het mooie, middeleeuwse Engelse Cambridge en de overtocht maken met de nieuwe, supersnelle HSS-ferry van Stena Line: als AllerHande- lezer en Air Miles-spaarder kunt u nu van deze exclusieve aanbieding gebruik maken. .nun;! ^en G«5 ■i" fr Exclusief dagarrangement voor Allerf Cambridge ambridge is een prachtige stad met zijn beroemde, eeuwenoude colleges, mooie smalle straatjes en het riviertje Cam dat dwars door het stadje stroomt. Blikvanger is Kings College, samen met dertig andere colleges onderdeel uitmakend van de universiteit van Cambridge. De meeste colleges en kapellen zijn open voor het publiek. Aan de achterkant van de colleges liggen de Backs, prachtige tuinen waar u heerlijk kunt wandelen en de sfeer van het middeleeuwse Engeland kunt opsnuiven. Mede dankzij de snelle HSS-feriy vertoefit u ruim vijf uur in Cambridge. Omdat het stadje niet groot is, is dat voldoende om een uitstekende impressie te krijgen. En dan heeft u ook nog tijd om even lekker te winkelen (alle grote winkelketens zijn er te vinden) en/of van een of meer van de lokale specialiteiten te genieten. Ploughmans lunch in de pub Een mooie Engelse traditie leeft voort in de pubs. Engelsen gaan er graag naar toe: niet alleen om te drinken, maar vooral voor de gezelligheid. Veel pubs serveren pub-food. U herkent ze aan de grote zwarte borden die buiten staan of hangen, waar vaak ook het menu op staat vermeld. Tussen de middag serveert men op veel plekken een typisch Engelse lunch: de Ploughmans lunch, die doorgaans bestaat uit een stevig stuk kaas, pickles (zuur), salade en een broodje. Bijzondere pubs in Cambridge zijn The Eagle [een levendige 16-de eeuwse pub met een binnenplaats), Fort St. George in England (een pittoreske 16-de eeuwse pub aan het riviertje Cam) en The Free Press (een populaire pub. die ook is geregistreerd als bootclub en passend is gedeco- reerd met roeiriemen en foto's). Houdt u meer van fish chips De nieuwe, extra snelle HSS-ferry brengt u in 31^ uur naar de overkant (gebakken vis met patat ffites), dan bevindt zich in King Street de enige fish chips shop in het centrum. Bij de supermarkten is een uitgebreid assortment aan sandwiches verkrijgbaar. Tea: net zo uitgebreid als u wilt Een andere typisch Engelse gewoonte is de High Tea Cream Tea. U kunt hem zo uitgebreid krijgen als u wilt. Varierend van een potje thee met een scone, jam en cream tot een uitgebreide versie inclusief heerlijke sandwiches en gebak. Aunties Tearoom is dichtbij Kings College en bekend om z'n goede teas. De beroemdste cake- winkel is Fitzbillies. Ander snoep- goed is te krijgen bij Thorton's chocolateshop in Market Street. The Eagle is een levendige pub, die hier al sinds de I6de eeuw is gevestigd en waar je bij mooi weer ook buiten kunt zitten om wat te drinken of te eten DAGJE CAMBRIDGE 07.15 uur Vertrek per Stena HSS vanuit Hoek van Holland 09.55 uur Aankomst in Harwich (Engelse tijd I uur vroeger) 10.15 uur Vertrek per touringcar naar Cambridge 11.30 uur Aankomst in Cambridge 11.30-17.00 uur Tervrije besteding 17.00 uur Vertrek uit Cambridge 19.30 uur Vertrek uit Harwich 23.59 uur Aankomst in Hoek van Holland (Nederlandse tijd) Extraatjes Plattegrond en minigidsje Food Trail Cambridge, vol informatie over Engelse eetspecialiteiten, lokale specialiteiten- winkeltjes en tips voor heerlijke lunches en/of tea Potje Engelse marmelade in Cambridge- stijl, gratis af te halen bij het VVV in Cambridge Vertrekmogelijkheden Elke dinsdag, donderdag en zaterdag in juli, augustus en September 1997 Prijs per persoon 150 Air Miles plus f 55,- Reserveren Bel Air Miles klantenservice: (023) 569 91 11. Kinderen tlm 3 jaar gratis, geen recht op eigen zitplaats in de bus. Tot zeven dagen voor vertrek te boeken. AllerHande 29

Allerhande | 1997 | | pagina 29