LapCVOUSC: wijn voor n van de maand Een traditioneel Frans wijnhuis en een hyper- moderne Australische producent besloten samen een wijn te maken. Het resultaat? Een wijn die thuis- hoort in de jaren negentig, maar waarin het goede van vroeger bewaard is gebleven. Lies verandert. Ook onze smaak. Vergelijk bijvoorbeeld de keuken van nu eens met die van tien jaar geleden. Gerechten smaken kruidiger en vaak ook krachtiger. Dat vraagt iets van de wijnen die u erbij drinkt. Om bij de nieuwe keuken te passen, moeten de wijnen geconcentreerder zijn. In de zogenaamde nieuwe wijnlanden als Australie en Amerika hebben de produ- centen dat goed begrepen. Veel nieuwe- wereld-wijnen smaken meer uitgesproken dan de traditionele Franse wijnen met hun bescheiden en subtiele aroma's. Beide soor- ten wijnen hebben een eigen charme. Dat bracht de Australische producent Penfolds en het Zuid-Franse wijnhuis Val d'Orbieu op het idee om samen een wijn te maken, die tegelijkertijd en traditioneel en trendy is. Ze doopten de nieuwe wijn Laperouse, ver- noemd naar graaf La Perouse die in de acht- tiende eeuw als eerste Franse ontdekkings- reiziger Australie aandeed. Er is een Laperouse Blanc en Rouge. De witte is de wijn van deze maand. Voor buiten en binnen Laperouse Blanc ruikt naar peer, citrus- fruit meloen en vruchtenzuurtjes. Hij is droog, fris fruitig, kruidig en zacht. Een wijn die het uitstekend doet als aperitief. Met een scheutje creme de cassis of andere vruchtenlikeur maakt u van deze wijn een heerlijke huiscocktail. Aan tafel komt Laperouse't best tot z'n recht bij zomerse salades met gamalen en mosselen en bij lichte vis- en kipgerechten. Schenk de wijn lekker koel. Naam: Laperouse 1995 Vin de Pays d'Oc Blanc Val d'Orbieu - Penfolds Smaak: fruitig (peer en citrus), kruidig (citroenmelisse), fris, droog Serveertemperatuur: 9 a I I °C Lekker bij: salades, vis, lichte kipgerechten, brie, camembert en andere witschimmelkazen Op dronk: nu Verkrijgbaar: zolang de voorraad strekt Prijs: 7,95 LAPEROUSE OOK IN ROOD Behalve de witte is er ook een rode Laperouse. In deze wijn zijn de kenmerken van twee wijnwerelden duidelijk aanwezig. Het is een donkerrode wijn met de zwoele geur en smaak van bosvruchten(jam). Typerend voor Australische wijnen. Het frisse fruit, kruidige, peperige en tikkeltje stroeve, zijn de Franse trekjes. Laperouse Rouge is soepel genoeg om zo te drinken maar heeft ook voldoende stevig- heid om bij allerlei vleesgerechten en mildbelegen kaas te passen. Naam: Laperouse 1995, Vin de Pays d'Oc Rouge, Val d'Orbieu - Penfolds Prijs: 7,95 AllerHande 97 Wijn van de maand elkmooi mome ROMIGE KAAS MET PIT De Laperouse Blanc is friszuur en zacht. Die combinatie van smaken komt ook in som- mige kazen voor. Onder andere in niet al te rijpe camembert, stevige brie en Hollandse roomkaas. De wijn en een van deze kazen vormen samen een prima paar. Tip: probeer de wijn eens bij een zomerse salade met bleekselderij, brie, hazelnoten en een krui dige, zoetzure dressing.

Allerhande | 1997 | | pagina 97