gebakken vers voor u Weet wat u eet Waar komt de Provence meer tot leven dan in knappe- rig vers brood uit de oven van de boulangerie? Van dezelfde smaak en versheid kunt u ook bij Albert Heijn genieten. NIEUWE SOORTEN Pain de Boulogne Dit boerenbrood wordt gebakken van volkorenmeel, roggemeel, gerstevlokken, haverzemelen en tarwezeme- len. Door verfijnde Franse ingredienten als gepofte ma'is en zachte zonnebloem- en pompoenpitten krijgt dit brood een natuurlijke voile smaak. Smaakt heerlijk met oude kaas, Italiaanse salami ofboerenham. Pain de Madeleine Mais, tarwe en zonnebloem- pitten maken een Pain de Madeleine tot een heerlijk luxe goudgeel boerenbrood. Het smaakt uitstekend als een sandwich, belegd met zalm op een bedje van fijnge- sneden sla. Een aanrader voor iedereen die eens origi- neel uit de hoek wil komen. Pain Blonde De naam zegt het al: een Pain Blonde is een witbrood. Dit speciale brood is rijk gevuld met sesamzaad, lijn- zaad en zonnebloempitten en de korst is bestrooid met tarwegriesvlokken. Lekker met jonge kaas of zoet beleg. Pain Mediterrane Een Pain Mediterrane is tarwezemelen boerenbrood met een knapperige korst met rijstevlokken. Het is net als alle andere broden ieder uur van de dag vers gebak ken te vinden in de brood- manden in de bakkershoek van Albert Heijn. Lekker bij de hoofdmaaltijd. DIRECT UIT FRANKRIJK Pain de Campagne en Pain Batard Dit zijn originele Franse broodsoorten die in Frankrijk zelf worden geproduceerd. Pain de Campagne is een soort boerenbrood dat op de vloer van de oven wordt gebakken. Dit bruine brood heeft een bijzondere smaak door het tarwemeel, zuurde- sem en roggemeel. Pain Batard is een witbrood dat is gemaakt van origineel Frans stokbrooddeeg. Beide soorten zijn bij uitstek geschikt bij een salade of warme maal- tijd. Maar als boterham met hartig of zoet beleg zijn ze ook niet te versmaden. Pain de Marguerite Met een Pain de Marguerite bij een buffet of een etentje steelt u de show. Het deeg bestaat uit zeven bollen die zo zijn gerangschikt dat een 'margriet' ontstaat, vandaar de naam van dit brood. Dit brood is een prima begeleider van voorgerechten en salades. Baguette Als er een broodsoort uit Frankrijk bekendheid geniet, dan is het wel de baguette. Het belangrijkste aan een baguette is de korst. Deze moet goudgeel tot lichtbruin zijn. En dat gebeurt alleen als het brood zeer lang heeft kunnen rijzen en er weinig gist is gebruikt. De baguettes die bij Albert Heijn uit de oven komen zijn volgens dit precede op origineel Franse wijze bereid. Er zijn bruine, witte en maisbaguettes, die zowel bij (maaltijd)soepen en salades als fondue en barbecue perfect smaken. De voedings- waarden zijn berekend per sneetje stokbrood (15 gram) en per snee brood (35 gram). 94 AllerHande

Allerhande | 1997 | | pagina 94