Lavendel uw huis Zomers tafelen oleander soorten en smaken zonaanbidder: de Een echter I w tuin staat al in bloei, maar met deze papieren servetten en tafellakens van Duni geeft u nog meer kleur aan uw terras. De tafelkleden zijn er in vro- lijk zomergeel en zomerblauw met een bies van margrieten en aardbeien. De servetten hebben bijpassende kleuren, maar voor bet mooiste effect kiest u zomerblauwe of zomerrode servetten bij bet zomergele kleed, of zomergele bij bet zomer blauwe kleed. Zo staat ook uw tafel een beetje in bloei. In de Provence zijn de uitgestrekte paarse lavendelvelden met hun bedwelmende geuren elke zomer een lust voor het oog en de neus. Maar ook in de Nederlandse tuin doet lavendel het goed: een zonnig plekje en niet te veel mest zijn voldoende voor een zoetgeurende tuin. Omdat de plant de hele zomer door bloeit, kunt u lavendel regelmatig snijden voor in de vaas. Lavendel kan ook gedroogd worden, zonder dat hij zijn heerlijke geur verliest; goed voor een geurend droogboeket. In de tuin is een lavendelstruik ideaal om mieren en luizen op afstand te houden: geen enkel insect houdt van de sterke geur die lavendel verspreidt. Meer kleur op het terras Spiegeltje, spiegeltje... Wrijf na het schoonmaken 'n paar druppeis afwasmiddel op uw spiegel. Goed uitwrijven en uw spiegel blijft langer schoon en beslaat niet. Smaakbrengers op een rijtje Roerbakolie in de wok, walnotenolie over de salade en olijf- olie in de pasta: ieder gerecht wordt op smaak gebracht met een andere soort olie. In deze glazen flesjes met schroefdopje heeft u ze allemaal op een rijtje. En het staat nog mooi ook. De flesjes zijn ver- krijgbaar bij Albert Heijn voor 5,95 per stuk. Een echt mediterrane plant is de ole ander, die in Zuid-Europa de hele zomer uitbundig bloeit. De oleander is ook bij Albert Heijn verkrijgbaar in winkels met een bloemen- en planten- afdeling. De oleander staat's zomers het liefst buiten op een zeer zonnige plek op balkon of terras. In een lek- kere warme zomer zal de oleander, net als de planten in het warme zuiden, rijk bloeien met roze/rode of witte bloemen. Geef de oleander vooral tijdens de bloei goed lauw water zodat de knoppen niet uitdrogen. Vorst is funest voor de oleander: als de tempe- ratuur buiten te laag wordt, kunt u de plant het beste laten overwinteren in een koele, lichte ruimte. Geef 'm lauw water AllerHande 81

Allerhande | 1997 | | pagina 81