M°°i scheppen stoven knoflook Vakantiestrips De veelzijdigheid Wat Geduld is een 'malse' zaak TIP I en lekker ijsje is in elk jaargetijde een feeste- lijk dessert. Gebruikt u een ijsbolschep, dan zien uw ijs- desserts er extra mooi uit. De ijsscheppen zijn er in twee varianten: een mechanische en een ijsschraper. Dompel ze wel eerst even in lauw- warrn water, om vastplakken van't ijs te voorkomen. Natuurlijk kunt u de schep ook gebruiken voor het fees- telijk opdienen van salades. Succes verzekerd! Stoven is een manier om vlees smakelijk en mals te 'koken', zonder dat het droog wordt. Bij stoven wor- den na het aanbraden vocht, kruiden en specerijen aan het vlees toegevoegd. Vooral friszure vloeistof- fen (bijvoorbeeld azijn, wijn of bier) zijn ideaal voor het perfect gaarstoven van bijvoorbeeld rundvlees. Stoven is dus eigenlijk het garen door middel van heel zachtjes koken. De gemiddelde stooftijd is ongeveer drie uur. Typische voorbeelden van stoof- vlees zijn sukadelapjes, runderlappen en konijn. Prik tijdens de bereiding nooit met een vleesvork in het vlees: het verliest daardoor vleesvocht en dus sappigheid. Voor een feestelijk dessert Pittige smaakmaker in iedere keuken Met Disney op de achterbank De mogelijkheden van knof look zijn onuitputtelijk. Als onderdeel van een dressing, geperst door bijvoorbeeld mayonaise, meegebakken of gestoofd in vleesgerechten, gebakken door spinazie, andijvie of prei, kortom: met knoflook kunt u alle kanten op. Een knoflookpers is han- dig als u veel knoflook gebruikt. Knijp de tenen uit zonder ze te schillen; dit maakt het schoonmaken van de ners gemakkelijker. Wilt u knoflook fijnhakken, gebr dan een aparte snij plank vanwege de scherpe geur die knoflook achter laat. Vindt u het ver- velend als uw handen ruiken? Was ze na het snijden van knoflook meteen met water en een beetje zout ofgebruik keukenhand- J X schoenen. pF Een lange autoreis met uw kinderen naar een vakantiebestemming voor de boeg? Zorg ervoor dat ze voldoende te lezen hebben. Disney brengt een aantal strip- en spelletjesalbums uit. U kunt kiezen uit de filmstripalbums Timon en Pumbaa' (nieuwe avonturen van de bekende figuurtjes uit The Lion King) en de strip van de film '101 Dalmatiers' (beide 7,95). Het Disney voordeelpak- ket bevat allerlei strip- en spelletjesboe- ken: de filmstrip van Aladdin, een puzzelboekje 'Pocahontas en haar vrien- den' en nog veel meer (f 6,95). Voor woudlopertjes is er het boekje 'De jonge woudlopers' waarin Kwik, Kwelc en Kwak tips geven voor spoor- zoekers (f 6,95). Los van de Disney- albums is er ook een kindervakan- tiepakket met een strip van Tom en Jerry, en verschil- lende puzzel- en kleurboekjes if 6,95). AllerHande 79

Allerhande | 1997 | | pagina 79