biet en riet Het verschil tussen ZONNEBLOEMOUE Een paar pondjes minder Rijk aan onveriadigde vetiuren Geraffineerd en ongeraffineerd Maaltijdvervangende dieetvoeding Broodje ham/kaas 'speciaal' Zonnebloemolie wordt geperst uit de zaden van de zonnebloem. Het is een dun vloeibare, zuiver plantaar- dige olie die een hoog gehalte aan onverzadigde vetzuren bevat (die een gunstige invloed op hart- en bloedvaten hebben). Door zijn neutraie smaak is zonnebloemolie veelzijdig in het gebruik. U kunt ermee bakken, frituren, maar ook salades mee aanmaken. Bewaar zonne bloemolie op een koele en donkere plaats. Door de invloed van licht kan de kwaliteit achteruitgaan. Het verschil in uiterlijk tussen rietsuiker en suiker van suikerbieten is de kleur. In caloriewaarde is er geen verschil. Suiker van suikerbieten is geraffineerd en wit. Rietsuiker, gemaakt van suikerriet, is meestal ongeraffineerd (minder bewerkt) en geelbruin van kleur. Suikerriet is een tropisch gewas. In de rietsuikerfabriek wordt het riet gekneusd en uitge- perst. Uit het sap wordt de suiker bereid. De geelbruine kleur wordt veroorzaakt door een kleine hoeveel- heid melasse, een siroopachtig bypro duct dat in de rietsuiker achterblijft. Rietsuiker is wat vochtiger en wordt daarom iets sneller hard dan witte suiker. Bewaart u het in een potje, dan is het aan te raden de rietsuiker af en toe om te roeren. Bij zomer denken we aan zon, zee, strand en... aan ons gewicht. Want veel mensen voelen zich toch wat pretti- ger in dunne zomer- kleding, badpak of korte broek, zonderde vetrolletjes die hier en daar zijn ont- staan tijdens de winter- maanden. Door per dag gemiddeld 2200 kilo calorieen tot ons te nemen blijven we op gewicht. Eten we rneer, dan creeren we 'voorraad', dus komen we aan. Eten we minder, dan voedt ons lichaam zich met 'voorraad' en vallen we af. Voor meer informatie kunt u bellen met de Weight Care die Als u een paar pondjes kwijt wilt raken kunt u afslanken met behulp van de verschillende afslankkuren die bij Albert Heijn verkrijgbaar zijn. Wilt u (veel) meer afvallen, dan kunt u contact opnemen met een dietiste. De maaltijdvervangende dieetvoeding bij Albert Heijn, onder de verzamelnaam Weight Care, bevat functionele stoffen, opge- bouwd uit datgene wat ons lichaam van nature nodig heeft, maar levert minder kilocalorieen. Van Weight Care is er o.a. Minikuur (ca. 500 kilo calorieen per dag), Weekplan (ca. 800 kilocalorieen per dag), Maaltijd Plus (ca. 200 kilocalorieen per shake) en Twaalf Uurtje (ca. 220 kilocalo rieen per reep). ijn, tel. nr.: (0492) 509 800 (tijdens kantooruren). Voor dit broodje gezond voor I persoon besmeert u 2 sneetjes pain de Bou logne dun met halvarine. Verwarm in een steelpan zachtjes 2 eetlepels (magere) smeerkaas met I eetlepel melk tot het vloeibaar wordt. Roer er 1/2 kleine tomaat, ontpit en in blokjes gesneden, doorheen. Breng op smaak met peper en I theelepel fijngeknipte bieslook. Beleg I sneetje brood met I biaadje sla. Leg hierop 2 plakjes geroosterde achterham. Schenk de kaassaus erover. Leg het andere sneetje brood iets schuin erop. Garneer met enkele sprietjes bieslook.

Allerhande | 1997 | | pagina 75