Voordat een aardappel zich koninklijk mag noemen moet-ie wel heel erg z'n best hebben gedaan. Nou, de "Royal Jersey Kidney Fluke" heeft erg z'n best gedaan. Om ijverig te groelen in de unieke grand van Jersey. Om voiop te genieten van het milde kllmaat en het vroeg inzettende voorjaar aldaar Om een heel bijzonder; heel lekker aardap- peltje te worden. En om u in de gelegenheid te stel- len nieuwe aardappelste eten, lang voordat die in ons elgen land uitde grand komen. Jersey's hebben een uitstekende, aparte, aardappelsmaak. Deze blijft vooral behouden indien u de aardappels ongeschild kookt Vandaar het predikaat "royal" ofte wel konink- lijke. En dat u ze gewoon moet proeven. Niet meteen met veel jus of andere toe- standen. De aardappel zelf is al heerlijk U moet wel weten dat het eiland Jersey niet groot is. Veel van die koninklijke Jersey's zijn er dan ook B niet. Maar nu liggen ze nog in de win- kel. Geniet ervan, zo lang het kan. De Jersey: een koninklijke nieuwe aardappel. Geniet ervan zo lang het kan. Receptnr. 461 Bak met plezier kwaliteit is het beste recept. De kattetongen nog heet van de bakpiaal losmaken. Na het afkoelen aan de onderzijde met jam bestrijken en twee aan twee op elkaar leggen. Naar smaak met Jam versieren. Oventemperatuur: gas 3, elektrisch 190° C, hetelucht 170° C Baktijd: 10 minuten Dit recept komt uit „Bak met plezier" deel 6. Indien u informatie wenst te ontvangen over deze 9-delige serie bakboeken, schrijf dan naar: oetker Bak met plezier, Antwoordnummer 1325, 3900 WB Veenendaal. Voor het deeg: 150 g volkoren tarwemeel 140 g honing 1 zakje oetker Bourbon vanillesuiker 250 ml slagroom Voor de vulling: 50 g jam AllerHande 61 Uet meel met de MM honing en de oetker Bourbon vanillesuiker vermengen en de slagroom erdoor roeren. Het deeg in een spuitzak doen en op een ingevette en met meel bestoven of met bakpapier belegde bakplaat kattetongen spuiten. De kattetongen op de middelste richel van de voorvenvarmde oven bakken.

Allerhande | 1997 | | pagina 61