ZVIJ71 van Kies kleur Rood Rose UW D 11 LCLCI L vanaf 9 juni in de winkel per Het nieuwe wijn inform atiesysteem van Albert Heijn vindt u Kies op kleur Elke wijn is anders. Maar behalve verschillen zijn er gelukkig ook overeenkomsten. Bij Albert Heijn zijn vergelijkbare wijnen gegroepeerd. Wijnen uit een groep hebben dezelfde kleurcode gekregen. De kleuren dui- den op een bepaald type wijn. Zoekt u een lichte, fruitige rode wijn? Dan kijkt u bij de rode wijnen in de schappen met de paars gekleurde balk. De wijnen met deze code zijn allemaal licht, soepel en fruitig. Wat dat betreft is uw keus snel gemaakt. Maar zou u de wijnen uit deze groep naast elkaar proe- ven, dan merkt u dat ze toch allemaal een beelje anders zijn. Die onderlinge verschil len, of anders gezegd: de specifieke kenmer- ken van elke wijn apart, staan vermeld op de stickers die aan de gekleurde balk zijn beves- tigd. Daarop vindt u, behalve de naam van de wijn, z'n herkomst en de druivensoorten waarvan hij is gemaakt, ook omschrijvingen van de geur en smaak en serveertips. Met die smaak informatie kunt u net iets preciezer en bovendien snel een voor u geschikte wijn selecteren. Alle bij Albert Heijn verkrijgbare wijnen zijn in twee groepen verdeeld: de witte wijnen en de groep rood rose. Beide groepen hebben vijfkleurcodes. Wijnsuggestie als leidraad Geen idee welk type wijn bij een bepaald gerecht past? Niets aan de hand. Op de schapstickers staan serveertips. Aan de hand daarvan kunt u ook een passende wijn vin- den. Bij de meeste AllerHande-recepten staat een wijnsuggestie. Voorheen werd alleen de naam van een wijn genoemd. Vanaf het volgende nummer staat daar de wijnkleur- code bij. Dat maakt uw keuze groter. De vermelde wijn past in elk geval bij het gerecht, maar een andere wijn uit dezelfde groep met dezelfde kleurcode doet't vast en zeker ook prima. Elke wijn is anders, maar behalve verschillen zijn er ook overeen komsten. De overeen komsten vindt u per kleur gerangschikt. Iedere soort herkenbaar aan zijn eigen kleur, een wegwijzer in de spannende wereld van de wijn! Lichte, soepele, fruitige jonge wijnen (zoals Beaujolais) Rijke en zoete wijnen (zoals Port) Voile, ronde, vaak wat kmidige wijnen (zoals Roussillon) Alle rosewijnen, zie beschrijving op etiket Stevige, rijke, krachtige wijnen, met vaak iets vanillegeur van de eikenhouten vaten (zoals Medoc) AllerHande 21

Allerhande | 1997 | | pagina 21