naar de I Kies kleur Wit per Soms zoekt u een frisse, lichte wijn als aperitief en een andere keer wilt u een passende wijn bij een mooi gerecht. Met het nieuwe systeem van Albert Heijn vindt u snel de weg naar de wijn van uw smaak. 0ode, witte en rosewijn. Droog of zoet en van alles er tussenin. Wijn kan licht en fris zijn of vol en krachtig, vooral fruitig of juist heel kruidig. Het karakter en de smaak van de wijn han- gen af van de streek waar de wijn vandaan komt, van de druiven waarvan hij gemaakt is, van het weer, de bodem, de maker... Om precies die wijn te kiezen die u zoekt, zou u van alles moeten weten over de wijnen die in het schap staan. Maar zelfs als u alle omstan- digheden kent, kan de inhoud van de fles u nog verrassen. Waar het uiteindelijk om draait, is de smaak. U heeft een type wijn met een bepaalde geur, smaak en structuur in uw hoofd. Met het nieuwe wijninformatie- systeem ziet u in een oogopslag welke wij nen bij uw wensen passen. Elke wijn is cinders, maar behalve verschillen zijn er ook overeen- komsten. De overeen- komsten vindt u per kleur gerangschikt. ledere soort herkenbaar aan zijn eigen kleur, een wegwijzer in de spannende wereld van de wijn! Lichte, frisse, fruitige wijnen (zoals Sauvignon ofPinot blanc) Friszoete tot halfzoete wijnen (zoals Moezelwijn) Ronde wijnen met veel fruit en soms wat kruidigs (zoals uit Zuid-Afrika en Chili) Halfzoete tot rijke zoete wijnen (zoals Sautemes) Voile, rijke wijnen, met vaak iets vanille- geur van de eiken- houten vaten (zoals witte Bourgogne) Snel op weg 20 AllerHande

Allerhande | 1997 | | pagina 20