Aardbeienpuree voor de allerkleinsten Eierkoeken- stapeltaartje Weet je dat Een aardbei is wel honderd vruchtjes I Vanaf vier maanden mag een baby een fruithapje proberen. En wat is lekkerder dan puree van verse aardbeien? Maak voor circa 2 porties 125 gram aardbeien schoon. Breng ze met 1 eetlepel water in een panneqe aan de kook. Zet de warmtebron laag en kook ze 1 a 2 minuten. Pureer de aardbeien. Puree is maximaal een halve dag houdbaar in de koelkast. Heerlijk met bijvoorbeeld een beetje yoghurt. Bestrijk de platte kant van twee eierkoeken met hazelnootpasta. Leg op 1 eierkoek plakjes aardbei, hou daarbij rondom een randje vrij. Dek het geheel af met de andere eierkoek. Versier het taar- tje met gomballen, rozijnen of marshmellows. Prik deze vast met cocktailprikkers. Een aardbei is eigenlijk geen echte vrucht. De echte vruchten van de aardbeiplant zijn de 'pitjes' die op de aardbei zitten. Ieder pitje is een afzonderlijke vrucht die een enkel zaadje bevat. - de aardbei zelf zorgt voor zijn nageslacht? De plant maakt namelijk uitlopers. Aan de uiteinden daarvan groeien wortels en daaraan ontstaan nieuwe aardbeienplantjes. - het Franse woord voor aardbei, fraise, waarschijnlijk is afgeleid van een Franse militair-ingenieur, genoemd Frezier? Deze Frezier werd in het begin van de 18de eeuw op onderzoek uitgezonden naar de Spaanse kolonien in Chili. Toen hij terugkwam, nam hij een aardbeienplantje rnee naar Europa. Daannee begon de aardbeiencultuur zoals wij die nu kennen. AllerHande 17

Allerhande | 1997 | | pagina 17