4 vis vragen over AllerHande Klantenservice Is de vegetarische groente- schnitzel een volledige vleesvervanger? Bevat de AH Saksische leverworst lactose? Waarom is er een prijs- verschil in spekblokjes en spekreepjes? Kunnen kant-en-klare salades worden verwarmd? Yerhoogt het drinken van zoethoutthee de bloeddruk Zit er in de AH Senior Brokken suiker? De vegetarische groenteschnitzels bevatten minder eiwitten dan de gewone vegetarische schnitzels. Is de groenteschnitzel een volwaardige vlees vervanger? Dhr. Z. te A. Hoewel de vegetari sche groenteschnitzels iets minder eiwitten bevatten dan de gewone vegetarische schnitzels waarin het lioofdbestanddeel soja is, zijn de groenteschnitzels volwaardige vervan- gers van vlees. In verband met een allergie voor koe melk wil ik graag het volgende weten: bevat de AH Saksische leverworst lac tose? Mevr. R. teA. In de AH Saksische leverworst wordt geen koemelkeiwit of lactose verwerkt. Waarom zijn de spekblokjes voordeli- ger dan de spekreepjes? Mevr.]. teA. Spekblokjes en spekreepjes zijn niet identiek. Spekblokjes worden gesneden van gerookt spek. Spekreepjes van niet- gerookt spek. Omdat het productieproces van de reepjes intensiever is dan van de blokjes, is de prijs van de reepjes iets hoger. Ik koop regelmatig AH Kipsatesalade en AH Shoarmasalade. Kunnen deze sala des ook warm worden gegeten? Mevr. V. te T. Hoewel de meeste salades voor koud gebruik zijn, kunnen sommige ook warm worden gegeten. Met name de AH Kipsatesalade en de AH Shoarmasalade kunnen verwarmd worden. Laat de sala des echter niet aan de kook komen, maar verwarm ze al roerend op matig warm vuur. Ik drink graag zoethoutthee. Is deze thee, net als bij het te veel eten van drop, bloeddrukverhogend? Dhr. A. te D. Zoethoutthee bevat Glycyrri- zine en dit kan bij overmatig gebruik bloeddrukverhogend werken. Het drinken van een paar kopjes van deze thee per dag heeftgeen invloed op de bloeddruk. Mijn hond volgt een suikervrij dieet en omdat suiker niet bij de ingredienten wordt vermeld, wil ik graag het volgende weten: bevatten de AH Senior Brokken voor de hond suiker? Dhr. H. te R. Aan dit product wordt geen suiker t voegd, zoals de voedingsinformatie op het etiket aangeeft, maar van nature komen er wel suikers voor in de gebruikte ingredien ten. Zo wordt er als kleurstofeen kleine hoe- veelheid caramel gebruikt. I Hoe vind ik de verschillende soorten verpakte verse vis in de winkel? Langzamerhand wen ik eraan, maar het blijft las- tig om de verschillende soorten verpakte verse vis in de winkel te vinden. Kunnen de verpakkingen niet bij elkaar liggen? Mevr. y. K-D te 0. Doordat het assortment in de loop van de tijd geleidelijk is verruimd, is de indeling versnipperd geraakt. Vanaf deze zomer zal het gehele assorti- ment bij elkaar liggen. Hierdoor kunt u gemakke- lijker een keuze maken uit het brede assortiment dat Albert Heijn u te bieden heeft. Is vis gezond? Ik hoorde onlangs dat vis zo gezond is. Is dat zo, en waarom? Mevr. N. de V. te R. Dat klopt zeker. Veel vissoorten zijn mager. Is de vis vet, dan bestaat dit voornamelijk uit onverzadigd vet. Vette vis is rijk aan vitamine A en D. 31s de verpakking van het gehele assortiment verse vis veranderd? Onlangs kocht ik een scholfilet in een geheel andere verpakking dan ik gewend ben. Hoe kan dat? Dhr. LP. te B. Sinds begin dit jaar zijn de verpakkingen en eti- ketten van het eigen merk gewijzigd. Aan de onderzijde van de verpakking staat een etiket met een aanbevolen bereidingswijze, voor koekenpan, hapjespan, magnetron of oven. Zodat u in een of twee zinnen te weten komt hoe de vis te bereiden is. Op het etiket staat ook een 'tip d'Albert' voor een eenvoudig recept. Twee keer in de maand komt 'Albert' met een nieuwe tip, zodat u elke keer opnieuw iets speciaals kunt doen met vis. ^Hoe lang blijft vis in de diepvries goed? Hoe lang na aankoop kan ik verpakte verse vis in de diepvries bewaren? Mevr. M. v.d.v. teK Als u de vis op de dag van aankoop invriest, kunt u de vis ca. drie maanden bewaren. Bij voorkeur wel voor gebruik in de koelkast ontdooien. AllerHande 103

Allerhande | 1997 | | pagina 103